Směnný obchod se vrací, Ebarter.cz má přes 1000 uživatelů

ebarterczEbarter.cz, internetová databáze, zveřejnila počet svých aktivních uživatelů, cifra se přehoupla přes hranici jednoho tisíce. Principem fungování této služby je směnný obchod, registrovaní uživatelé mají možnost za požadovanou službu či položku nabídnout jakoukoli protihodnotu. Největší projekt svého druhu v České republice má ambice oslovit investory v pořadu Den D, jehož další řadu vysílá od minulého týdne každou středu ČT1.

Ebarter.cz se v roce 2011 stal historicky první směnným obchodem na českém internetu. Po více než roce svého působení dokázal oslovit více než jeden tisíc uživatelů. Ti zde mohou měnit téměř 10 tisíc položek, rozděleny jsou do řady kategorií – celkem jich je 36, zmiňme například Auto moto, cestování, finance, IT, nábytek, textil, sport, zdravotnictví nebo reklama – marketing.

Právě posledně zmiňovaná položka je jednou z nejpopulárnějších na Ebarter.cz, tento týden skrývá téměř 600 položek (více mají jen kategorie služby, výrobky a ostatní). Mnohá média používají službu jako alternativní nástroj marketingu, najít zde můžete nabídku inzerce v knize za předtiskovou přípravu, mediální partnerství za notebook a mnohé jiné.

Autor projektu Tomáš Sladký se hodlá ucházet o přízeň investorů v nové řadě Den D (vysílá každou středu ČT1). Jeho prvotním impulsem se stala snaha zjednodušit způsob výměny požadavků různých služeb a zboží. Barterový obchod je ve velké míře zvýhodňován ve Spojených státech amerických, používá jej prý až 80% firem. Databáze Ebarter.cz nezískává z uskutečněných obchodů provize, provoz je hrazen z prémiových účtů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: