Slovinsko zpoplatní weby přes Piano

piano-logoZpoplatnění webu díky systému Piano začne od příštího týdne fungovat ve Slovinsku. Na rozdíl od Slovenska ale bude tamní předplatné o dvě eura dražší. Do systému se zapojí osm z devíti slovinských deníků, které mají své online redakce.

Slovinský web má přibližně 1,3 milionu uživatelů internetu, což jsou v jeho případě dvě třetiny populace. Kupní síla je ve srovnání se Slovenskem vyšší asi o 25 procent. Systém Piano si za půl roku provozu na slovenském trhu získal přes 10 tisíc předplatitelů. Aktuální čísla zatím provozovatel systému nezveřejňuje. Za první měsíc provozu ale Piano utržilo příjem 40 tisíc eur, což se při průměrné ceně 2,90 euro za měsíc může přibližovat k hodnotě 14 tisíc předplatitelů.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. apeiron

    Doufám,že tohle zpoplatňování webu nedorazí i k nám.I když provozovatelé systému Piano se nechali slyšet,že by rádi zavedli zpoplatnění webů v celé Evropě.Myslím,že zpolatnění zpravodajských webů bude znamenat významný odliv návštěvníků,protože mnoho lidí nebude ochotno platit za něco,co si mohou přečíst jinde zdarma.Zpoplatněné weby by musely nabídnout opravdu vyšší přidanou hodnotu zpravodajství a exkluzivní reportáže,aby to někoho přilákalo.Osobně bych si za zpravodajství nikdy nepřiplácel,protože stále existuje mnoho zdrojů zdarma,včetně rozhlasu a televize.
    A pouhých deset tisíc předplatitelů na Slovnesku ukazuje, že příliš velký zájem o placení není.Také v zahraničí se o tom již přesvědčily některé věhlasné deníky,které také zavedly platby a počet jejich čtenářů se smrskl na hrstku lidí…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: