Slováci zakládají Deník RSS. Inspiroval je prezident

rssmaleSlovenský prezident Ivan Gašparovič se v jednom z důležitých dokumentů odvolal na neexistující deník RSS. Slovenští političtí aktivisté nyní zakládají médium stejného názvu. Má jít v první řadě o recesi.

Prezident u našich východních sousedů je ve druhé polovině svého druhého funkčního období vnímán zčásti jako komická postava. Tuto nevděčnou roli získal díky svým nechtěným přeřeknutím a omylům. Například Organizaci spojených národů nechtěně nazval Organizací spojených nádorů nebo spojených názorů. Úsměv vzbudil i tím jak si popletl Srbsko s Chorvatskem při jednání se svým chorvatským protějškem. Výčet jeho dalších přeřeknutí a omylů je poměrně bohatý, zájemcům poslouží Google.

Nicméně slovenský prezident má i zajímavé vizionářské sklony. V roce 2009 mluvil o tom, že pro komunikaci se světem používá právě Google. Tehdy ale ještě neexistovala služba Google Talk. Nyní citoval v jedné ze svých analýz z on-line zdroje, který nazval Deník RSS. Část politických aktivistů se nicméně rozhodla, že název využije i pro založení skutečného internetového deníku.

Zmínku Ivana Gašparoviče o deníku RSS nebereme jako jeden z mnoha omylů. Považujeme to za skryté poselství a kvalifikovanou prognózu o perspektivnosti podobného média. Doménu dennikrss.sk jsme si zaregistrovali, jelikož nehodláme připustit, aby byla prvoplánově zneužitá například na vtipy o panu prezidentovi,“ řekl serveru Mediálne.sk politický aktivista a bývalý poslanec slovenského parlamentu Ondrej Dostál.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: