Seznam.cz upravil domovskou stránku, největší změnou je větší personalizace

seznam_brouciPostupné změny a obměny domovské stránky Seznam.cz mají znamenat její evoluci, alespoň takto nazývá portál novinky, které představil minulý týden. Kromě drobných úprav designu přináší rozšířené možnosti personalizace i pro nepřihlášené uživatele. Novinky nekončí, mobilní homepage nabízí RSS kanály pro přihlášené uživatele.

Rozšířená personalizace nepřišla bez problémů

Úprava vlastního vzhledu domovského stránky Seznam.cz je nyní možné i pro nepřihlášené uživatele, navolit si lze nejen z nabízených stylů. Nahrát si mohou zájemci vlastní obrázek z počítače: „Kromě volby vzhledu si také nepřihlášený uživatel může přeskládat pořadí jednotlivých boxů. Vše je intuitivní a návodné, takže to zvládne opravdu každý a nemusí se bát, že by něco nezvládl či pokazil. Jednak jsme přidali možnost nazvanou Obnovit Seznam do původního nastavení, a jednak si nepřihlášený uživatele nemůže přidat ani odebrat žádný obsah. Takže opravdu jen skládá takové virtuální puzzle,“ komentoval Lukáš Kovač, produktový manažer, který má domovskou stránku Seznam.cz na starost.

DOPORUČUJEME: Vyzkoušeli jsme nový vzhled YouTube. Co přináší uživatelům?

Při spuštění novinky ale došlo k několika nepříjemnostem, výkon serveru klesnul a okamžité načtení stránky Seznam.cz probíhá pomaleji. Navíc některá uložená nastavení uživatelů zmizela. Portál se omluvil na svém blogu: „Během nasazování se vyskytly provozní problémy způsobené zvýšeným zájmem uživatelů o změněnou domovskou stránku. Na odstranění provozních problémů velmi intenzivně pracujeme a za dočasnou nedostupnost plné funkcionality (například nemožnosti nahrát vlastní obrázek) se tímto našim uživatelům omlouváme,“ doplnil Lukáš Kovač. Aktuálně už problémy jsou téměř odstraněny.

AKTUÁLNĚ: Nový web ČT24 vhodný i pro nové platformy

Možnost zvolit si vlastní vzhled existuje na portále Seznam.cz delší dobu, díky RSS kanálům si uživatelé nastaví pořadí boxů a navíc mohou doplnit nové, vlastní.

seznam_nova_homepageNový design českého portálu Seznam.cz, zdroj: Screenshot RadioTV. Pro zvětšení klikněte myší.

Personalizaci doplňuje upravený design Seznam.cz

Od středy 3. srpna najdou návštěvníci stránku Seznam.cz v „odlehčenějším designu“, jak uvádí Seznam.cz: „Došlo k drobným grafickým změnám, které vzhled stránky modernizují a zároveň sjednocují s designem dalších služeb společnosti Seznam.cz. Došlo k úpravě hlavičky, kde se zvětšilo pole pro vyhledávání, a přibyla rychlá možnost vyhledávání v Obrázcích. Nové místo má i Krasty, pes a maskot Seznam.cz.“

SEKCE INTERNET: Na Facebooku lze díky Skype volat zdarma

Box se seznamem služeb byl zkrácen, přidány byly informace o počasí. To se ukazuje podle kraje, v němž uživatel žije. „Kdybych měl charakterizovat tyto změny, tak se v podstatě jedná o změny, které posouvají to, co je aktuální a každý den se mění (počasí, datum, svátek) výše na stránku, abychom ještě více usnadnili uživatelům přístup k těmto aktuálním informacím. Podobnou logiku jsme uplatnili i při přesunu boxů se Seznam Tipem a Firmami,“ dodává Lukáš Kovač, produktový manažer Seznam.cz.

Bulvár má na Seznam.cz místo před sportem

Změny završuje změna řazení rubrik: „Hlavní zpráva ze serveru Novinky.cz získala větší prostor. Došlo k prohození pořadí boxů s články ze Super.cz a Sport.cz. Stream.cz bude na zajímavá videa nyní upozorňovat náhledy videí,“ říká portál Seznam.cz. Změny se objevují též v mobilní verzi, nejen odlehčený design, ale možnost dostat se po přihlášení k nastavení i v mobilní verzi.

PSALI JSME: Google zprovoznil vlastní sociální síť

seznam_nova_homepage_modreSeznam.cz ponechává i osvědčené vzhledy, zdroj: Screenshot RadioTV. Pro zvětšení klikněte myší.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .