Respekt zavedl mikroplatby Flattr, podpoří blogery

flattr-167Týdeník Respekt začal na svém webu využívat mikroplatební systém Flattr, díky němuž můžete podpořit jednotlivé autory zvolenou částkou. Inovativní platební systém jsme několikrát zmínili i v článcích na RadioTV. Respekt je prvním „kamenným médiem“, které umístí tlačítko Flattr pod své články v on-line verzi.

Flattr je jednoduchý mikroplatební systém, který umožňuje finančně podpořit autora článku jediným kliknutím. Funguje na podobném principu jako tlačítko „Like“ na Facebook. Rozdíl je v tom, že mezi „lajknuté“ články rozdělí vámi přesně určenou sumu. Pokud si tedy nabijete své Flattr konto každý měsíc sumou ve výši několik eur, každý vámi „flattnutý“ článek získá rovný podíl z celkové částky. Minimální částka, kterou lze rovnoměrně rozdělit autorům, činí dvě eura.

DALŠÍ INFORMACE: Mikroplatby Flattr vstupují na český internet

Na stránkách týdeníku Respekt najdete tlačítko Flattru u většiny článků kromě blogů. Blogeři si mohou pod své články vložit vlastní Flattr tlačítko a tím bude zajištěno, že příspěvky poputují přímo k nim, uvedla on-line redakce Respektu.

Flattr byl založen v roce 2010 ve Švédsku, jedním ze zakladatelů je i Peter Sunde, spoluautor projektu The Pirate Bay. Hlavním cílem Flattru je zjednodušit mikrodárcovství na internetu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: