Placený obsah bez reklam konečně přichází i na YouTube

Pokud vás otravují všudypřítomné reklamy na serveru YouTube, od začátku listopadu si budete moci zaplatit prémiové předplatné YouTube Red. Má to ale háček – nová služba bude prozatím k dispozici pouze pro americké uživatele.

youtube-interier

Zatím oficiálně jen pro americký trh

Pokud se vám podaří přesvědčit provozovatele YouTube, že se připojujete ze Spojených států, budete si moct nové předplatné pořídit. Je ale pouze otázkou času, kdy YouTUbe rozšíří svůj nový produkt i mimo USA. Expanze placených služeb by měla být primárním cílem, jelikož i trhy mimo USA jsou pro provozovatele placeného videa velice lukrativní.

Tak například, americkou „mutaci“ videotéky Netflix si podle odhadů předplácí až 30 milionů lidí mimo USA. Služba YouTube Red tak může v případě expanze do Evropy, Asie a Jižní Ameriky zasáhnout velice zajímavé publikum lidí, kteří jsou navíc ochotni za video na internetu platit.

Měsíční předplatné YouTube Red vyjde zájemce na 10 amerických dolarů. Uživatelé získají především možnost sledovat videa bez reklam. K tomu dostanou i blíže nespecifikovaný další obsah, který bude k dispozici pouze v prémiové sekci. Hlavním přínosem však bude rozšířená funkcionalita včetně „legálního ukládání videí“ pro pozdější sledování v off-line režimu.

Předplatné se má vztahovat na sledování na různých zařízeních.

Představení služby YouTube Red

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,