Piráti restartují oblíbený odkazovací web SledujuSeriály.cz

Česká pirátská strana obnovuje provoz webu SledujuSerialy.cz. Dvouměsíční výpadek byl dle tiskové zprávy zapříčiněn problémy s hostingem a potřebou zlepšit technické i právní zabezpečení. Soudní pře s Českou protipirátskou unii zatím není aktuální.

Screenshot webu SledujuSerialy.cz

Screenshot webu SledujuSerialy.cz

Mediální odbor České pirátské strany se v tiskové zprávě pochlubil obnovením provozu stránky SledujuSeriály.cz. Zástupci pirátské strany v dnešním stanovisku zdůrazňují, že neustoupí tlaku České protipirátské unie, která požaduje ukončení provozu webu. Česká pirátská strana vyčkává na první soudní při, která by tento problém mohla rozřešit.

O legálnosti služby rozhoduje pouze a jedině soud. Případné soudní pře, na které marně čekáme od spuštění prvního odkazovacího webu Pirátské strany s filmy v roce 2011, se nebojíme – naopak, uvítali bychom ji. Chceme celou tuto absurditu dotáhnout až k Evropskému soudnímu dvoru a tam po právu zvítězit. Odkaz prostě není zločin,“ obhajuje provoz webu s odkazy na seriály Ivan Bartoš, lídr Pirátů.

Pokud  by byl web Sledujuseriály nelegální, jak by potom mohl být legální internetový vyhledávač Google? Hypertextový odkaz je základním stavebním  prvkem Internetu. Pokud jej kriminalizujeme, rozbijeme celé fungování Internetu,“ uvádí poněkud účelový argument Marcel Kolaja, specialista na svobodnou kulturu a dvojka na kandidátce Pirátů do Evropského parlamentu.

Návštěvníci serveru SledujuSerialy.cz bohužel ne vždy chápou, že cílem Pirátů není poskytovat zdarma nejnovější epizody seriálů široké veřejnosti. Piráti celý projekt provozují v rámci dlouhodobé kampaně Odkaz není zločin, která nemá za cíl nic menšího, než zachovat svobodný Internet nejen pro seriálové nadšence. Na druhou stranu nás ale zájem veřejnosti o tuto službu pochopitelně těší,“ dodává lídr pirátské strany Ivan Bartoš.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .