Královéhradečtí gymnazisté mají nej školní časopis

punklcz_logoV letošním roce obhajuje internetový školní magazín Punkl.cz titul nejlepšího školního časopisu na webu. Autory jsou studenti Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové (GYBON).

„V pátek 2. prosince si převezmou Cenu Topzine.cz za nejlepší školní časopis roku 2011 opět královéhradečtí studenti, kteří se podílí na tvorbě magazínu Punkl.cz,“ potvrdil za porotu 5. ročníku soutěže Martin Peška pro server RadioTV.cz. Název se vyslovuje jako „pankl“, pokrává si jak se samotným hudebním stylem punk, tak s příjmením Panklová – jméno Boženy Němcové.

PSALI JSME: Fotograf magazínu TOPZINE.cz vyhrál na Czech Press Photo

Loni získal e-magazín Pankl.cz cenu za grafiku , letos za originalitu i rozhovor s ministrem“. Jak popisuje Eva Soukeníková z redakce školního magazínu Punkl.cz, „Cena nám pomohla hlavně ve vlastním sebevědomí. Po dvouletém téměř „undergroundu“ nás ostatní začali vnímat a být aktivní. Část redakce si neuvěřitelně užila žurnalistickou školu v Polsku, která byla v ceně.“

radiotv_face_n05

„Největší váhu pro porotu letos měla originalita a atraktivita obsahu. Studenti se nebáli pro svůj magazín vyzpovídat například britskou hudební skupinu The Subways, ale i českého ministra školství Dobeše,“ dodal Peška.

K TÉMATU: Dva roky magazínu TopZine.cz předznamenají novinky

Celostátní cenu každoročně vyhlašuje internetový magazín Topzine.cz ve spolupráci s Asociací středoškolských klubů České republiky (AČK). Samotný Topzine.cz, který v současnosti oslovuje okolo 300 tisíc čtenářů z řad studentů a mladých lidí, založilo v roce 2009 okolo deseti vysokoškoláků. Dodnes se na jeho obsahu spolupodílí okolo dvou set externistů z řad studentů z celé republiky.

radiotv_googleplus_01

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,