Jak proběhne olympiáda na internetu? Zejména ve znamení sociálních sítí.

loh_london_21

Olympiáda se nebude odehrávat jenom v rádiích nebo v televizi, nedílnou součástí našeho života je internet a jednotlivé redakce využíjí v hojném počtu sociální média. Pokud tedy nemáte možnost sledovat dění předních světových sportovců v televizi, poradíme vám, kam zabrouzdat na internet pro čerstvé zpravodajství a zejména na stránky s volně dostupnými internetovými streamy. V nabídce nebudou chybět odkazy na české, ale i zahraniční weby.

ČT – deset streamů a zpravodajství

Česká televize spustila speciální internetové stránky věnované olympiádě v Londýně. Na adrese www.loh.cz najdou návštěvníci zpravodajství, živé vysílání ČT2 a ČT4 Sport. K tomu jako bonus láká na osm internetových streamů. Ty budou většinou bez českého komentáře, výjimkou budou přenosy, které se nejprve objeví na ČT2, resp. ČT4 Sport, a poté jej redakce přeruší pro jinou, důležitou disciplínu. Objevit se může komentář také u těch disciplín, jejichž vysílání je v televizi naplánované ze záznamu. Komentář k němu namluví ČT živě právě při internetovém přenosu.

Obliba sociálních sítí se samozřejmě také projeví, Česká televize využije Facebook, Twitter a další možné kanály. Diváci ČT si patrně nenechají ujít účet Roberta Záruby na Twitteru, využíval jej už při fotbalovém EURU.

loh_ct

ČRo 1 – Radiožurnál: Webový speciál

Olympiada.radiozurnal.cz je webový speciální vlajkové lodi Českého rozhlasu. Kompletní zpravodajství bude rámcovým obsahem tohoto webu. Návštěvníci se mají těšit na Olympijský deník Jiřího Hoška a podrobný program (včetně sekce „Češi v akci“ s informacemi o programu vystoupení českých sportovců). ČRo 1 – Radiožurnál sledoval rok přípravu českých olympioniků a připomenout si ji můžete právě na internetovém speciálu.

Stranou nenechává ČRo 1 – Radiožurnál ani sociální média. Aktuální statusy na Facebooku ale nebudou jejich jediným využitím. Sportovní redakce využije svůj vlastní profil na Twitteru, zde bude přítomen například Petr Souček, vedoucí sportovních redaktorů v Londýně, Jiří Hošek či Tomáš Kohout.

loh_cro1

RTVS – tři streamy a zpravodajství

Slovenští diváci mají možnost sledovat živé vysílání Jednotky a Dvojky prostřednictvím internetu. Přímé přenosy ale budou dostupné pouze pro uživatele nacházející se na území Slovenské republiky, jelikož STV nevlastní vysílací práva pro zahraničí. Bonusem k televizním programům bude speciální stream s pořadovým číslem tři, nabídne disciplíny, pro které se nenajde místo v televizních okruzích. Čekejte také sportovní zpravodajství na loh.stv.sk.

Eurovision Sports Live: Přenosy v HD kvalitě

Zajímavým tipem bude rozhodně internetový speciál Eurovision Sports Live. Evropská vysílací unie zprostředkuje 12 živých přenosových kanálů. K tomu navíc čekejte zpravodajský stream. Vybrané události budou nabídnuty návštěvníkům dokonce v HD. Abyste měli přehled o všech událostech, nabízíme odkaz na programového průvodce k těmto událostem. Na stránkách jsou umístěny odkazy na všechny členy EBU, díky nim najdou sportovní fanoušci jednoduché odkazy na živé vysílání.

Německé komentáře zprostředkují internetové streamy Das Erste a ZDF. Podrobnosti hledejte na oficiálních stránkách ARD.

loh_ebu

Oficiální stránky a profily

Stranou nesmíme nechat ani oficiální webové stránky olympijských her: http://www.london2012.com/. Zpravodajství je nedílnou součástí, připraveno je podrobné programové schéma letní olympiády- barevně jsou znázorněny data všech sportovních disciplín a to včetně medialových ceremoniálů.

Fotografie ze zákulisí a místa dění naopak najdete na Facebooku londýnské olympiády. Informace a zajímavosti na http://www.facebook.com/London2012 jsou však zastoupeny v menším počtu a fotky dominují. Dáváte-li přednost síti Google+, pak je pro vás určen oficiální profil londýnských her. Obsah je velmi podobný tomu z Facebooku.

Pořadatelskou zemí letošní olympiády je Velká Británie, proto nesmíme nechat stranou ani oficiální internetové stránky veřejnoprávní BBC. Zpravodajství je členěno jednak podle aktuálnosti, ale též dle jednotlivých kategorií. Speciální zpravodajství na internetu máte možnost sledovat také prostřednictvím světových médií, jako jsou Sky News, CNN, N24 a N-TV.

Speciální stránku vyvinul také Google, na adrese google.cz/olympics najdou čtenáři kompletní program her (součástí je i rozpis jednotlivých sportovních událostí), obsáhlou fotogalerii a řadu dalších informací o Londýně. Patrně nejlákavější je virtuální procházka po pamětihodnostech. Zkrátka nepřijdou ani uživatelé sítě Google+, zájemci získají další zdroje informací.

loh_olympics

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: