Také Evropa 2 spustila vlastní internetová rádia

Po vzoru své sestry Frekvence 1, také Evropa 2 v těchto dnech spouští úzce formátovaná internetová rádia. Ačkoliv provozovatel stanice zatím jejich spuštění oficiálně neohlásil, na webu Evropy 2 lze nově poslouchat E2 Lowrider, E2 Heavy a E2 Movin‘.

Zatímco Frekvence 1 v úterý oficiálně spustila dvě internetová rádia F1 Romantika a F1 Legendy (Frekvence 1 spustila dvě nová webová rádia), v případě Evropy 2 vznikly najednou hned tři stanice. Evropa 2 Lowrider nabízí black music (2Pac, 50 Cent, Black Eyed Peas, PSH, Eminem, Kanye West nebo Mary J. Blige), Evropa 2 Movin‘ se specializuje na taneční hudbu (Fatboy Slim, Faithless, Madonna, Paul van Dyk, Prodigy, Chemical Brothers nebo Sash) a formát Evropy 2 Heavy je postaven na rockové muzice (Green Day, Korn, Linkin Park, Marilyn Manson, P.O.D., Rammstein nebo System Of A Down). Všechny nové stanice je možné naladit na stránce Web Rádia.

Ačkoliv všechny tři nové stanice již naplno vysílají, proti nových stanicím Frekvence 1 jim zatím chybí interaktivita s posluchačem. Neexistuje možnost hlasovat pro oblíbenou skladbu a tím následně ovlivnit její rotaci, okno přehrávače nevybízí ani k diskuzi ve fóru. „V současné době neuvažujeme o dalších úpravách funkcí těchto web-rádií,“ reaguje Evropa 2 na tuto připomínku. „V okně rádia jsou pouze základní ovládací prvky, zobrazuje se zde právě hraná píseň a archiv pěti posledně odvysílaných skladeb. Kromě toho stanice posluchačům servíruje hudební novinky ze sféry působnosti každé ze specializovaných stanic. Vysílání není přerušováno reklamou ani moderátory, jsou zde pouze jingly a self-promo.

„Virtuální rozšíření hudebního formátu Evropy 2 je vstřícným krokem vůči všem, kdo mají rádi muziku, přičemž vodítkem nám samozřejmě byl osvědčený a populární formát Evropy 2,“ vysvětluje přístup k tvorbě nových rádií pod značkou Evropa 2 programový ředitel Petr Vladyka. „Chtěli jsme ještě více uspokojit všechny fanoušky různých stylů muziky hraných na Evropě 2, a tak se tato webová rádia vždy věnují výhradně pouze jednomu ze žánrů, které jsou pro naše posluchače do značné míry fenomenální. Posluchači Evropy 2 tak zůstávají se svou stanicí i přesto, že jsou právě na virtuálním tanečním mejdanu, ve virtuálním rockovém klubu nebo na virtuální hip-hopové párty.“

Zda Evropa 2 připraví svým posluchačům i další úzkoformátové stanice, zatím není jasné. „Pokud budou stávající rádia úspěšná, připravíme pro internetové posluchače další mutace vysílání Evropy 2. Konkrétní nápady už máme,“ reagoval na otázku RadioTV mluvčí Lagardere Richard Klatovský. Stejně jako dvě nové stanice Frekvence 1, také tři nová rádia Evropy 2 lze naladit pouze na internetu, technické řešení streamingu podle Kaltovského realizuje internetový broadcaster Play.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .