Radio web 2001 vyhlášen – nečekaný vítěz!

Více než dva týdny probíhalo hlasování o nejlepší rádiový web. Návštěvníci serveru Radia.cz měli možnost vybrat dvanácti nominovaných internetových prezentací tři nejlepší podle tří kritérií a zde jsou výsledky.Více než dva týdny probíhalo hlasování o nejlepší web české rozhlasové stanice. Návštěvníci serveru Radia.cz měli možnost vybrat z dvanácti nominovaných internetových prezentací tři nejlepší podle tří kritérií (design, obsah, originalita) a nakonec zvolit tři rádia, jejichž stránky jsou nejlepší tak nějak komplexně. A jak to všechno dopadlo?

Design

Favoritem této kategorie bylo naprosto jasně Radio Vox a jeho dominanci potvrdili i hlasující. Vox jako první u nás začal dělat stránky kompletně pomocí technologie Flash a vypracoval si tak náskok, který ostatní jen stěží dohánějí. Na druhé místo jste dosadili precizně provedené stránky Radia Most a na třetí Kiss 98fm – zástupce rodiny Kiss rádií, jejichž weby mají dlouhodobě nejvyšší návštěvnost ze všech.

Obsah

Také v této potvrdil favorit očekávání do něj vkládané. ČRo 1 – Radiožurnál ostatní svým obsahem zcela převálcoval a až daleko za ním skončilo druhé Radio Most a třetí Radio Faktor. Všechny tyto weby obsahem splňují všechna kritéria kladená na kvalitní rádiové stránky – od pravidelné aktualizace přes podrobné informace o rádiu až po internetové vysílání.

Originalita

Originalita je pojem velmi subjektivní, ale přesto se našly tři weby, které ve vašem hlasování ostatní jasně zastínily. Na prvních dvou místech jsou stránky provedené ve stylu autorádia – Radio 1 těsně porazilo olomoucké Radio Hity. Bronzová medaile za originalitu náleží vítězi kategorie design, Radiu Vox.

Nejlepší web

Ačkoliv bylo možno vyhlásit vítěze této kategorie součtem bodů všech kritérií, přenechali jsme i tuto volbu hlasujícím. A nebylo toho zapotřebí, vámi zvolený vítěz by byl totiž nejlepší i podle celkového součtu. A které internetové stránky jsou tedy nejlepší?

Třetí příčku obsadilo plzeňské Radio FM Plus, na druhém místě figuruje chomutovské Radio Agara a cenu Radio web 2001 získává … tram ta da dá … Radio Most za svůj web na adrese www.radio-most.cz

Sláva vítězům, čest poraženým. Broušené vázy ani luxusní auta předávat nebudeme, ale třem nejlepším z hlavní kategorie můžeme na přání vyrobit medaili – speciální ikonku k umístění na stránky. Další ročník této soutěže vyhlásíme v dubnu roku 2002 a do té doby máte možnost zaslat nám své připomínky. Přejete si vybírat i nominace nebo jen hlasovat? Vyhovuje vám rozdělení na tři kategorie plus jednu hlavní? Jste spokojení s výsledky. Piště na adresu redakce@radia.cz nebo svůj názor připojte do diskuze pod článkem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: