Rádio Jih spustilo internetový projekt – Cimbálku

radiotv-archiv10Rádio Jih se v září zařadilo ke stanicím, které na internetu spouštějí své další odnože. Mezi internetovými stanicemi spustilo folklórní subkanál s názvem Rádio Jih Cimbálka. Ambicí nového projektu je objevovat moravský folklór i na internetu. Kromě samotné hudby by se mělo v novém rádiu objevit i určité mluvené slovo, které nebývá mezi internetovými stanicemi samozřejmostí.

V dnešní době je možné vyhledat si stovky a tisíce internetových stanic, které nabízí pop, rock, oldies, jazz, hip hop, r&b a spoustu dalších hudebních žánrů, ale troufáme si tvrdit, že moravskému folklóru se takto intenzivně nevěnuje opravdu žádné z nich. A vedlo nás k tomu i to, že kdo jiný než rádio, které má svoje domovské studio v srdci Slovácka v Hodoníně, by mělo takový projekt vytvořit a především ho uvést do života,“ uvedl programový ředitel Rádia Jih Martin Kozlovský v tiskové zprávě, kterou zaslal serveru RadioTV.

Nové Rádio Jih Cimbálka by mělo svým posluchačům nabídnout reprezentativní výběr legendárních i současných především slováckých cimbálových muzik, zpěváků a lidových sborů okořeněný výlety do dalších koutů Moravy, Slovenska i nahrávkami ze vzácných hudebních archívů. „Dále nabízíme obsáhlý servis vinařských akcí, hodů, koštů všech možných dobrot, samozřejmě také pozvánky na folklórní festivaly a koncerty,“ dodává Kozlovský, čímž naznačuje, že v Rádiu Cimbálka se objeví i určitý podíl mluveného slova, které nebývá mezi internetovými stanicemi samozřejmostí.

Rádio Jih Cimbálka vysílá prostřednictvím portálu www.play.cz, informace o projektu by se měly průběžně objevovat i na domovské stránce Rádia Jih – www.radiojih.cz.


Ukázka webu Rádia Jih

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .