Radio Akropolis spustilo unikátní Jukebox

Radio Akropolis, jedno z nejvýraznějších čistě internetových rádií u nás, spustilo novou a v Česku jedinečnou službu pro posluchače s názvem Jukebox. Jde o nejvyšší formu tzv. písniček na přání, kdy je DJem přímo posluchač.Radio Akropolis, jedno z nejvýraznějších čistě internetových rádií u nás, spustilo novou a v Česku jedinečnou službu pro posluchače s názvem Jukebox. Jde o nejvyšší formu tzv. písniček na přání, kdy je DJem přímo posluchač.

„Posluchači mají možnost, v době kdy rádio nevysílá moderovaný program, vybrat si skladbu, kterou chtějí slyšet a Radio Akropolis jim ji zahraje,“ uvádí novou službu šéfredaktor Radia Akropolis Jakub Bouček.

Prakticky systém funguje tak, že si posluchač na stránkách rádia (www.radioakropolis.cz) vybere skladbu ze seznamu, na tuto skladbu klikne a tím ji zařadí do fronty skladeb čekajících na přehráni. Do výběru a řazení písniček Radio Akropolis nijak nezasahuje. Platí zde férový systém kdo dřiv přijde, ten dřív mele. „Posluchači tedy mají poprvé v historii rozhlasového vysílání u nás možnost vysílání opravdu sami řídit,“ dodává Bouček.

Nabídka skladeb Radia Akropolis je přitom na velmi dobré úrovni a šíře playlistu je proti běžným hudebním stanicím několikanásobně větší. V současnosti jukebox nabízí více než 2300 skladeb, neustále jsou ovšem přidávány nové a některé oposlouchané odstraňovány. Pro srovnání, česká hudební rádia rotují v průměru 500-800 skladeb.

Podle vyjádření Radia Akropolis je o novou službu zájem a fronta Jukeboxu bývá málokdy prázdná. V pondělí dopoledne čekalo ve frontě na třicet písní. Nebylo by ovšem naškodu zavést nějaké omezení počtu zařazených písní na jednoho posluchače. V 11 hodin dopoledne totiž na prvních osmi místech fronty stály skladby skupiny Fun Loving Criminals vybrané evidentně jedním posluchačem. To by mohlo do budoucna řadu posluchačů od užívání této jinak velmi zajímavé služby odradit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .