Kinománie na Nově: Filmy on-demand za 46 korun

Koho před patnácti lety napadlo, že se jednou budeme dívat na filmy, jež si sami vybereme a navíc prostřednictvím internetu. Nyní je tomu tak a od 3. října si můžete doma vytvořit vlastní kino z filmů, které Vás baví. TV Nova totiž rozšiřuje nabídku svého webu, konkrétně webového archivu.

Kromě svých pořadů (např.: Česko hledá SuperStar, TELE TELE, 112, zpravodajství a publicistiku) nyní nabízí za poplatek i své „nekonečné seriály“. Na webu můžete zhlédnout i starší pořady – Kotel, Peříčko, Prásk či Zálety. Co pro to musíte udělat? Spusťte http://www.nova.cz/tvarchiv/… a vyberte si svůj oblíbený film či seriál. Za každý film zaplatíte 46Kč. Film, který si stáhnete, je licencovaný na 24 hodin od okamžiku jeho získání. Všechna videa jsou uložena ve formátu Windows Media Video (WMV) v režimu 700kbps.

Dále je doporučena následující konfigurace:  operační systém: Microsoft Windows (nejlépe verze XP), procesor: 1GHz, paměť: 256 MB, volné místo na disku: 1GB, grafická karta: paměť min 16MB, internetový prohlížeč: Microsoft Internet Explorer 6.0 s povolením JavaScript a ActiveX. přehrávač: Windows Media Player verze 9 a vyšší – zdarma na adrese http://www.microsoft.com/mediaplayer.

Výběr filmů je zatím omezený, vybrat si můžete z následujících žánrů: akční, dobrodružný, dokument, drama, horor, komedie, krimi, naučné, pro děti, romance, sci-fi, seriály (Pojišťovna štěstí, Ulice, Ordinace v růžové zahradě) a thriller.

Podívejme se do kuchyně ostatních televizí, co nám na svém webovém archivu nabízí.

Česká televize (http://www.ceskatelevize.cz)

Nejrozsáhlejší archiv má rozhodně Česká veřejnoprávní televize. Nabízí prakticky všechny své původní pořady. Zmiňme například Uvolněte se, prosím; Pod pokličkou, Kinobox a mnoho dalších. Pokud Vás zajímá kreslený seriál Pakárna, tak i ten se tu skrývá. Všechny pořady jsou rovněž vysílány živě.
Nemáte-li přístup k vysílání ČT24, pak jej na www.ct24.cz můžete sledovat celých 24 hodin. A od letošního podzimu máte možnost vidět přímé přenosy Gambrinus ligy na ČT4 Sport (na téže adrese, v sekci sport).

Prima (http://www.iprima.cz)

Pokud archiv ČT patří k nejrozsáhlejšímu, tak o Prima jej má nejchudší. Nabízí pouze 1.zprávy a Receptář prima nápadů, navíc ani jeden pořad není vysílán živě. Ke zhlédnutí se nabízí již neexistující pořady Párty s kuchařem, Proti srsti a Poslední souboj.

To byly celoplošné televize. Rozhodně si nenechte ujít hudební televizi pro mládež Óčko (www.ocko.tv) – 5.října oslavila tato televize 4.výročí – novou grafikou a novými pořady. Navíc přináší světově proslulý „animák“ HAPPY TREE FRIENDS…rozhodně není pro děti :-). To vše 24 hodin non-stop…

Pokud rádi nakupujete, mrkněte se na www.top-tv.cz. Kromě nakupování Vám TOP-TV nabízí i magazíny. Máte-li rádi „staré“ známé tváře (jako Evu Jurinovou, Markétu Majerovou či Slávka Bouru), zabrouzdejte právě sem.

A co Slovenská republika? Tak ta se rozhodně nenechá zahanbit. Velmi bohatý archiv má TV Markíza. Drtivou většinu svých pořadů vysílá živě či je uschovává ve svém archivu. Za zmínku stojí například původní sitcom Sousedé, Rozvedení se závazky (nedávno jsem o tomto formátu psali), VILOmeniny či vědomostní soutěž Pokušení.

TV JOJ se také nemá za co stydět. Opět většina původních formátů je vysílána živě. Archiv pak nabízí například show Jana Krause Bez obav, prosím; Otec v akci (reality-show, v níž je otec sám, bez manželky, s dětmi po dobu 7 dní); Soňa TALKSHOW nebo slovenskou verzi Střepin.

Veřejnoprávní STV má svůj webový archiv nejskromnější. I tak zde nabízí kvalitní pořady jako jsou Pošta pro Tebe (na Slovensku je tento formát velmi úspěšný); zahraniční podobu Kufru – ACTIVITY SHOW nebo S.O.S (slovenská obdoba TELE TELE). Z druhého programu STV si nenechte ujít slovenskou „Plovárnu“ s názvem Andělé strážní.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , , ,