Kde se Impuls inspiroval při tvorbě prezentace své ranní show?

Radio Impuls zřejmě porušuje autorská práva anglické stanice Capital FM. Vypovídají o tom internetové stránky www.impulsovi.cz, které jsou nápadně podobné … Doplněno o stanovisko Capital FM.Radio Impuls zřejmě porušuje autorská práva anglické stanice Capital FM. Vypovídají o tom internetové stránky www.impulsovi.cz, které jsou nápadně podobné internetové prezentaci ranní show Radia Capital FM na adrese www.capitalfm.com/breakfastshow.

Na podobnost internetových prezentací ranních show obou stanic upozornilo redakci RadioTV hned několik čtenářů. Internetové stránky ranní show Radia Impuls, které vznikly před několika týdny, skutečně jako by z oky vypadly webu anglického rádia Capital FM, který je na internetu mnohem delší dobu.

Stránky Radia Impuls

„Oba weby jsou si natolik podobné, že se dá těžko hovořit o náhodě. Pokud Impuls opisoval od zahraničního vzoru a nikoliv naopak, což je docela pravděpodobné, a zároveň nemá svolení autora původního webu, což nelze vyloučit, jednalo by se o protiprávní jednání,“ říká šéfredaktor internetového magazínu Lupa.cz Marek Antoš.

Stránky Radia Capital FM

A jak je to s autorskými právy na internetu? „Autorský zákon samozřejmě poskytuje ochranu i autorským dílům na webu, včetně designu. V případě jeho porušení připadá v úvahu žaloba o náhradu škody ze strany poškozeného autora a v krajním případě i trestní stíhání. Podobné případy však nejsou zcela ojedinělé a mají společný problém: kde není žalobce, není ani soudce. Pokud tedy autor originálního webu neuplatní u českých soudů svůj nárok, Impuls odejde maximálně s ostudou,“ dodává Antoš.

RadioTV požádalo o vyjádření jak autora stránek ranní show Jiřího Fröhlicha, tak generálního ředitele Radia Impuls Jiřího Hrabáka, ale ani jeden z nich na naši výzvu nereflektoval. O výsledku této kauzy tak nakonec rozhodne to, zda se provozovatelé anglické stanice Capital FM budou proti porušení copyrightu bránit.

UPDATE: „Je to nestudné okrádání stránek naší ranní show ve všech směrech a je v rozporu s našimi autorskými právy. Co mě ale překvapuje je, že tato společnost neměla ani sebemenší snahu design částečně obměnit a musí si být vědoma porušení zákona. Naši právníci byli uvědoměni a stanici budou kontaktovat a žádat odstranění těchto stránek,“ řekl magazínu Musicweb kreativní ředitel Radia Capital FM Desiree Collider. Radio Impuls se k této kauze stále nevyjádřilo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .