Evropa 2 s novým webem a retro rádiem

radiotv-archiv10V pátek spustila Evropa 2, nejstarší komerční rádio v České republice, nové webové stránky. Stránky změnily svou barvu na tmavě modrou a nabízí mnoho novinek – mimo jiné Afterparty Jackpot Trainer, fórum a především další webové rádio Evropa 2 Retro, které nabízí i původni zvukový obal Evropy 2 s atmosférou 90. let. Za kompletně novým designem stojí firma FG Forrest, ta má na svědomí i webovou prezentaci sesterské stanice Frekvence 1. A podobnost je znát.

Téměř tři a půl roku (konkrétně od 18. řijna 2004) jste mohli vídat podobu webových stránek Evropy 2 vytvořenou společností Lundegaard. Této podobě předcházela mohutná kampaň. Od března 2008 se ale Evropa 2 rozhodla ke zcela nové webové prezentaci, po půl roce následuje svou sesterskou Frekvenci 1. Kromě dnes již samozřejmých nabídek (informace o moderátorech, blogy, podcasting) se dočkáte nových sekcí. Poprvé na svých stránkách nabízí Evropa 2 diskusní fórum, fotoarénu pro posluchače a novou sekci dostali i zprávaři Evropy 2. Obsahově nejbohatší je zřejmě sekce „Extra“, najdete tady již zmiňované fórum a fotoarénu, podcasting ale také především Afterparty Jackpot Trainer. Každý všední den mezi 9. a 12. hodinou se v pořadu Afterparty objevuje soutěž Afterparty Jackpot (princip je jednoduchý – moderátor pouští ukázky písní a jejich interprety mají posluchači poznat). Nyní si vše můžete zkusit nanečisto přímo na webu E2.

Nově web Evropy 2 nabízí službu WebTV. Non-stop tu běží klipy interpretů, které můžete běžně ve vysílání Evropy 2 slyšet (Justin Timberlake, Enrique Eglesias nebo také 30 Seconds To Mars), bohužel kvalita videí je nízká. Pravděpodobně nejzajímavější novinkou je další webové rádio – Evropa 2 Retro, s podtitulem „absolutní klasika Evropy 2“, najdete ho zde. Nepočítáme-li stream „hlavní Evropy 2“, jedná se již o páté webrádio se značkou E2 (připomeňme E2 Lowrider hrající black muziku, E2 Heavy – rockové písně, taneční webrádio Movin‘ a hitové webrádio E2 Top 40). Nové webrádio nás zavede do 90. let, se vším všudy. Evropa 2 Retro je prvním komerčním webrádiem, které nenabízí jen proud hudby (zmiňme například Sinead O’Connor, Melanie C, Buty, Queen či Backstreet Boys). Ve vysílání se objevuje také to nejlepší z Ranní show Leoše Mareše a Patrika Hezuckého (Mrázek ústředna, Počasí s Renatou Kajdžas nebo Zpátky do minulosti). Atmosféru 90. let dokresluje i původní zvukový obal Evropy 2. O webrádiu s mluveným slovem uvažuje také Frekvence 1, zřejmě i v tomto případě se bude jednat o retro rádio.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: