Česká televize rozšířila internetové vysílání

Česká televize rozšiřuje nabídku svého internetového vysílání. V rámci rozšiřování rozsahu služby veřejnosti nabízí na svých stránkách více než 100 pořadů k přehrání po internetu. Archiv nyní obsahuje pořady od 1. února 2005.Česká televize rozšiřuje nabídku svého internetového vysílání. V rámci rozšiřování rozsahu služby veřejnosti nabízí na svých stránkách více než 100 pořadů k přehrání po internetu. Archiv nyní obsahuje pořady od 1. února 2005, což podle České televize představuje 3320 hodin záznamu.

K nově zařazeným pořadům na adrese www.ceskatelevize.cz/vysilani patří magazín Pošta pro tebe a talk show Všechnopárty, dokumentární cykly 13. komnata a Příběhy železné opony nebo animovaný seriál Pakárna. „Trvale největší zájem je o talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která zaznamenává více než 180 000 spuštění za měsíc. Celkem uživatelé zhlédnou více než 1 milion pořadů měsíčně,“ říká tiskový mluvčí ČT Martin Krafl.

Počátky internetového vysílání ČT sahají do roku 2000, od roku 2004 je provozováno současně na dvou technologiích: WindowsMedia a RealMedia. „S ohledem na autorská práva nemůže ČT vysílat živě ani z archivu všechny pořady nebo poskytovat příspěvky ve „stáhnutelném“ tvaru. Autorská práva na některé pořady bývají pro ČT nedostupná, i přesto bude nadále vedení ČT usilovat o rozšíření nabídky on-line vysílání,“ vysvětluje Krafl.

Podle nezávislého měření návštěvnosti internetu v České republice NetMonitor jsou webové stránky České televize nejnavštěvovanějším serverem ze všech televizních stanic. V únoru 2005 je použilo více než 566 tisíc unikátních návštěvníků, kteří si zobrazili téměř 15 milionů stránek. Internetové stránky nejsledovanější televize Nova navštívilo ve stejném měsíci 308 tisíc unikátních návštěvníků, kteří zobrazili více než 5 milionů stránek. Televize Prima své stránky Netmonitorem měřit nenechává.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .