Český rozhlas Sever naladíte i na internetu

Nabídku rádií vysílajících i přes internet rozšíří od 1. března Český rozhlas SEVER.

Stanice tímto krokem výrazně rozšiřuje svůj dosah. „Vycházíme tak vstříc těm, kteří z různých důvodů nemohou naše vysílání jinak naladit,“ říká ředitel Českého rozhlasu SEVER Miroslav Müller. „Díky internetu se dostáváme i daleko za hranice regionu. Potvrzují to také první ohlasy na zkušební vysílání, kdy se nám ozvali například posluchači z Německa nebo Spojených států,“ dodává Müller.

Termín oficiálního spuštění internetového vysílání není náhodný. „Svým způsobem se tak připojujeme k tradiční akci Březen – měsíc internetu. Právě před dvěma lety jsme odstartovali naši rozšířenou internetovou prezentaci, teď přicházíme s možností poslechu vysílání přes celosvětovou počítačovou síť,“ poznamenává k novince šéfredaktor Českého rozhlasu SEVER Jan Zejda.

Internetové vysílání Českého rozhlasu SEVER je dostupné na adresách http://sever.rozhlas.cz nebo http://live.atlas.cz/crosever.asp, zajišťuje ho společnost Pozitiv s. r. o. prostřednictvím technologie Windows Media v kvalitách 16 kbps a 48 kbps. Nižší přenosová rychlost je určená například pro běžné modemové připojení nebo pro poslech prostřednictvím mobilního telefonu. Vyšší rychlost mohou využít ti, kteří se připojují k internetu prostřednictvím ISDN, ADSL nebo kabelové televize.

Český rozhlas SEVER vysílá 24 hodin denně v Ústeckém a Libereckém kraji na frekvencích 88,8, 91,3, 98,5, 102,3 a 103,1 MHz. Svým posluchačům nabízí aktuální zpravodajství z obou krajů, regionální publicistiku a hudební pořady. Každý den si ho podle nejnovějšího průzkumu Media Projekt naladí 56 tisíc lidí.

Tisková zpráva Českého rozhlasu Sever

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .