Český rozhlas 1 – Radiožurnál spustil novou podobu svých internetových stránek

Necelé dva roky po poslední významné změně spustil Český rozhlas 1 – Radiožurnál novou podobu svých internetových stránek na adrese www.rozhlas.cz/radiozurnal. Web informuje především o tom, co stanice vysílá, kdo pořady připravuje či kde je možné stanici naladit, ale nově i o tom, co stanice nabízí na internetu.

„Dosud se návštěvníci stránek ČRo 1 – Radiožurnálu dozvěděli jen o našem vysílání. Dnes však dostanou i přehled o tom, co si mohou přečíst či poslechnout na internetu. Dozvědí se o aktuálních zprávách i publicistice na iŽurnálu, co právě píšeme na Motožurnálu, jaké informace jim nabízí internetová podoba Zelené vlny i kterému tématu se věnují naše příležitostné weby,“ říká vedoucí internetové redakce ČRo 1 – Radiožurnálu Jan Rosenauer.

Kromě odkazů na další obsah, který ČRo 1 – Radiožurnál na internetu nabízí, se návštěvníci na vstupní straně dovědí zajímavosti k vysílání stanice. V sekci Kdo je kdo si mohou přečíst profily redaktorů i dalších zaměstnanců a spolupracovníků stanice, a to současných i bývalých. U profilů najdou odkazy na příspěvky těchto lidí publikované na internetu. Obdobně si mohou související příspěvky přečíst i u popisek vysílaných pořadů.

Na webu nechybí ani pravidelné vysílací schéma, přehled vysílačů, možnost naladit si vysílání ČRo 1 – Radiožurnálu přes internet (ve formátech RealAudio a WindowsMedia) nebo poslat stanici své připomínky a názory.

ČRo 1 – Radiožurnál se prezentuje na internetu od roku 1998. Významnou změnou prošly stránky v dubnu 2001, kdy byly převedeny na dynamický redakční systém, na který od konce roku 2000 postupně přecházel celý Český rozhlas. Od ledna 2001 na stejném systému provozuje i zpravodajsko-publicistický web iŽurnál (www.izurnal.cz) a od léta téhož roku i dopravní zpravodajství Zelené vlny (www.zelenavlna.cz). Ve spolupráci se společností NetCentrum provozuje motoristický informačně-publicistický web Motožurnál.centrum.cz.

René Zavoral

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .