Doménoví spekulanti si rozebrali adresy nových rádií

Inkoust na tiskové zprávě Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ještě ani pořádně neuschl a doménoví spekulanti si už stačili rozebrat domény nových rádií Petrov, Expres a Zeppelín. Hned druhý den po rozhodnutí Rady ty nejatraktivnější domény přešly do rukou osob nebo společností, které s rozhlasovým vysíláním nemají nic společného.

Některé české firmy jsou zřejmě ve vztahu k Internetu nepoučitelné, narozdíl od doménových spekulantů ani jeden z nových provozovatelů zatím žádnou doménu neregistroval. Podle údajů správce top-level domény .cz (www.nic.cz) byl nejaktivnějším spekulantem Pavel Simon z Prahy. Na jeho jméno byly 13. června zaregistrovány hned čtyři domény radiopetrov.cz, radio-petrov.cz, radio-expres.cz a radio-zeppelin.cz.

Se stejným úmyslem registroval domény Miroslav Kratochvíl z Kouřimi. Nebyl sice tak úspěšný jako Pavel Simon, ale dva pěkné úlovky se mu přece jen podařily. Jde o domény zepelin.cz a radioexpres.cz. O den později, tedy 14. června, byly zaregistrovány další dvě domény radiozeppelin.cz a radioexpress.cz, o což se postaral Josef Laik z Prahy. Srdečně výhercům blahopřejeme, česká vyčůranost evidentně stále žije.

Jaké možnosti tedy zůstaly provozovatelům nových rádií? V případě Radia Petrov už žádné další odpovídající domény neexistují, takže zbývá buď jednu z domén od Pavla Simona koupit nebo jej rovnou zažalovat. Radia Expres a Zeppelin na tom nejsou o moc lépe, jejich jedinou další šancí je poněkud pozměnit název (Expres -> Express, Zeppelin -> Zepelin) a zaregistrovat si domény radio-express.cz a radio-zepelin.cz. Další vývoj situace ohledně těchto domén budeme samozřejmě nadále sledovat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .