Hudební i-projekt MusicJet startuje, zapojí se Seznam.cz a Lagardere

musicjetPOROVNÁNÍ OBDOBNÝCH PROJEKTŮ UVNITŘMusicJet slibuje, že bude velkolepým projektem a změní vnímání hudby na českém internetu. Projekt startuje oficiálně právě v pondělí 3. října 2011. Za českou verzí projektu stojí místní pobočky největších gramofirem. V současné době vstupuje na trh i světová služba iTunes od firmy Apple.

MusicJet startuje, na Slovensku již funguje

Na slovenském trhu operuje MusicJet už od září, tuzemští uživatelé jsou první, kteří mohli projekt otestovat. Ve spolupráci s mobilním operátorem Orange byl projekt odstartován po roce a půl dlouhých přípravách. Návštěvníkům umožňuje služba poslech 1,5 milionu českých i zahraničních skladeb.

Z ARCHIVU: Mluvené slovo ABradia se vydává jinou cestou než YouRadio

V České republice stojí za projektem vydavatelství Universal Music, Supraphon a Ochranný svaz autorský (OSA), každá z firem podle Cnews.cz drží pětiprocentní podíl. Zbylých 85% drží společnost Bald Brothers. Za službou stojí též Seznam.cz a Hospodářské noviny mluví taktéž o zapojení Lagardére Active ČR, dva velcí partneři mají pomoci „odvrátit smrt hudebního průmyslu v ČR„.

PŘEČTĚTE SI: Internetový obchod I-legalne.cz končí

youradio_screensYouRadio provozuje Lagardere Active ČR také v chytrých mobilech

Jak dále uvádí Cnews.cz, na blogu Seznam.cz se objevila informace o možnosti využívání služeb přes poštovního klienta Seznam.cz už v neděli 2. října, následně bylo datum upraveno na pondělí 3. října.

SOUVISEJÍCÍ: YouRadio míří do chytrých telefonů

Aktuálně mohou hudební milovníci využívat službu Lagardére Acitve ČR – YouRadio.cz, vytvořit si zde mohou dle svých preferencí sestavit hudební playlist od více než sedmi tisíc interpretů a to vše zcela zdarma. MusicJet je společným projektem místních poboček největších gramofirem. Připomeňme, že Lagardére Active ČR stojí za rádii Frekvence 1, Evropa 2, Bonton a Dance Radio. Objevují se dále spekulace o zapojení vydavatelství Warner Music, Sony Music Entertainment a EMI.

AKTUÁLNĚ: Koule.cz vstupuje na iPhone, iPad i Android

MusicJet bude největší legální českou hudební službou na internetu a navíc slibuje, že „změní vnímání hudby na českém internetu„. Společnost Lagardére Active ČR prostřednictvím PR zástupkyně on-line produktů Barbory Petrové poslala redakci RadioTV.cz srovnání podobných služeb na českém internetu, podívat se na něj můžete níže. Dle tohoto přehledu má nejvíce kladů (v porovnání s konkurencí) služba YouRadio.cz, která je součástí hudebního portálu Koule.cz.

srovnani_online_hudbySrovnání podobných služeb, zdroj: Lagardére Active ČR. Pro zvětšení klikněte myší.
* informace o službě MusicJet jsou dostupné na základě slovenské verze

iTunes předběhl MusicJet, odstartoval 29.9.

Americký technologický gigant Apple 29. září spustil internetových obchod s hudbou iTunes. Chcete-li nakupovat hudbu prostřednictvím tohoto projektu, musíte zřídit účet a zadat číslo karty. Jednotlivé skladby se prodávají zhruba za 1 euro. K dostání jsou jak starší, tak nové hudební nosiče.

PŘEČTĚTE SI: Lagardere a Centrum uvádí RadioCafe.cz

Informace o platbách MusicJet zatím nejsou známé, spekuluje se o tom, že by byl poslech zdarma a stahování za poplatek. Ve hře je též možnost přerušování reklamou. Slovenský model nabízí dvě verze – Lite a Premium, první je zcela zdarma, druhá stojí 3,90 euro měsíčně.

DOPORUČUJEME: Ovlivní rádio na přání podobu dnešních rozhlasových stanic?

Premium nabízí navíc možnost přehrávání na mobilech s operačním systémem Symbian, Android a v polovině října též na IOS. Dále umožňuje stahování skladeb pro off-line přehrávání, stahování přes Wi-FI, poslech bez reklamy či neomezené poslouchání. V Lite verzi dochází po třech měsících k omezování často poslouchaných skladeb.

musicjet_bannerMusicJet startuje v pondělí 3. října. Zdroj: www.musicjet.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .