Google+ je tu už pro všechny. Svede vyrovnanou bitvu s Facebookem a Twitterem?

googleplus

Sociální síť Google+ se tento týden otevírá široké veřejnosti, doposud ve dvanáctitýdenním testovacím režimu fungoval pro dvacet milionů uživatelů, kteří byli od společnosti Google „pozváni“. Ambice má smělé – konkurovat chce zavedené síti Facebook, ta má aktuálně téměř 800 milionů aktivních uživatelů, a Twitteru, ten má potom více než 100 milionů. Jak se Google+ liší od své konkurence a co nabídne?

Žádní přátelé a „followers“

Na rozdíl od Facebooku, kde uživatelé mají své „přátele“ (v angličtině „friends“), a Twitteru s tzv. „followers“ (doslova „ti, co následují“) se nová sociální síť orientuje na tzv. „kruhy“ („circles“), čímž uživatel ovlivní, kdo uvidí odeslané zprávy – může to být každý uživatel, jediný člověk, nebo jen rodina či blízcí přátelé. Bonusem od Twitteru je možnost psát zprávy s neomezenou délkou.

K TÉMATU: Google zprovoznil vlastní sociální síť

Od svého startu už zaznamenala síť Google+ více než milion sdílených zpráv a položek. Zářijovou novinkou je možnost používat video chat kompatibilní s mobilními telefony, tyto konference lze též nahrát. Google doplňuje službu hledacím prvkem.

Rozvoj sítě Google+ nekončí

Jak uvedl Larry Page, výkonný ředitel, pro britská média, cílem služby Google+ je „sdílet na webu stejně jako sdílíme v reálném životě„. Jako největší kladnou zkušenost uvádí právě možnost sdílení svých poznámek pouze s úzkou, vybranou skupinou osob. Ani po tříměsíčním testovacím provozu ovšem sociální síť Google+ nekončí v rozvoji a připravuje další novinky.

INTERNET: Vyzkoušeli jsme nový vzhled YouTube. Co přináší uživatelům?

Struktura Google+ připomíná nejznámější sociální síť Facebook. Dalším podobným znakem je tlačítko 1+, chová se podobně jako tlačítko “Like” či “Líbí se mi” na Facebooku. Mnozí odborníci však nejsou (co se týče osudu nové sítě) příliš optimističtí. Síť v české verzi najdete na https://plus.google.com/.

google_plus_velkeNová sociální síť Google+ má velké ambice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,