Facebook se radikálně mění, Play.cz na to reaguje

facebook_play

VIDEO A NÁHLED – Nejpopulárnější sociální síť světa – Facebook – přistupuje v posledních několika dnech k dalším novinkám a změnám, úpravy jsou plánovány do budoucna. Od tohoto týdne testuje síť novou funkci, jejímž cílem je snížit počty odchozích e-mailů. Český server Play.cz se rozhodl odstranit všechny vazby do Facebooku, obnoví je poté, až se platforma sociální sítě zcela stabilizuje.

Blíží se výrazná změna Facebooku

Minulý týden představil Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, v San Francisku novinky, na nichž s týmem pracovali uplynulý rok. Během zatím blíže neurčené doby (řádově se mluví o týdnech) zpřístupní novou podobu profilu. Tzv. Facebook Timeline bude vycházet z informací o nás, které sami zadáváme. Základní grafickou metaforou má být časová osa znázorňující celý náš život.

AKTUÁLNĚ: Google+ je tu už pro všechny. Svede vyrovnanou bitvu s Facebookem a Twitterem?

Timeline („Moje historie“) si budou moci uživatelé sestavit dle svých představ, skládá se z informací, ze statusů v moderní podobě. Aplikace, které byly v počátcích umístěné přímo v profilech, se postupem času dostávaly do záložek, postupně Facebooku tuto možnost zcela zrušil. Nikoho patrně nepřekvapí, že se aplikace do profilu vrátí. Zapomeňte navíc na tradiční „profil“ a „zeď“.

PSALI JSME: Nová služba Lagardere “Radio Tyccon” spuštěna, “šéfem rádia teď může být každý”

Služba Timeline celkově připomíná tradiční webové stránky, nahoře stránky najdete nejnovější obsah, dole historii. Rozdělení dle let umožní sledovat váš život. O tom, nakolik bude novinka přehledná a zajímavá, se můžete přesvědčit na představení profilu „Moje historie„. Strategie Facebooku je zejména připoutat uživatele k internetu a získat těsnější kontakt poskytovatelů na internetu. Nové aplikace mají umožnit vazbu mezi nimi.

Timeline aneb „Moje historie“ se představuje

Facebook představuje další kosmetické změny

Aktuálně Facebook testuje novou funkci, která má snížit počet zasílaných e-mailů z této sociální sítě. Počínaje 28. zářím vypíná aplikace většinu jednotlivých e-mailových upozornění a namísto nich se budou zasílat jen souhrny v případě, že jsou k dispozici „oblíbené příspěvky„, který by jinak uživatel zmeškal. Kdykoli by však mělo jít zasílání jednotlivých e-mailů zpátky zapnout a obnovit výchozí nastavení.

PŘEČTĚTE SI:  Seznam.cz odhalil “Poslední chybějící službu”

Aktivní uživatelé si mohli všimnout, že Facebook od minulého týdne vybírá ty příspěvky, o kterých si myslí, že by uživatele mohly zajímat a ty zobrazuje v tzv. „News Feed“ jako hlavní příspěvky. Nejde je však podle serveru CNEWS.cz vypnout. Zprávy nejsou seřazeny dle času a nezobrazují se všechny. Změny odůvodňuje Facebook tím, že uživatelům chce zobrazit nejdůležitější novinky od jeho poslední návštěvy.

Z ARCHIVU: Vyzkoušeli jsme nový vzhled YouTube. Co přináší uživatelům?

Pokud některý příspěvek v Hlavních příspěvcích nechcete, tak jednoduše klikněte na světle modrý trojúhelníček, který je vlevo nahoře u profilové fotky tvůrce příspěvku. Stejným způsobem můžete novinku z Nejnovějších příspěvků označit jako Hlavní příspěvek. Po rozkliknutí malé šipky vpravo máte více možností výběru,“ dodává portál CNEWS.cz. To, co dělají přátelé zrovna teď, se zobrazí ve sloupci napravo od obsahu hlavní stránky. Facebook navíc zobrazuje fotografie na zdi v mřížce.

facebook_novyNový vzhled Facebooku

Play.cz avizuje podzim ve znamení změn

Kvůli ohlášeným změnám sociální sítě Facebook byl portál Play.cz podle svého vyjádření „nucen omezit funkčnost ‚Facebookovské aplikace‘ Play.cz„. Ta nadále zůstává aktivní, lze do ní vstoupit, jenže z internetových stránek Play.cz byly odstraněny všechny vazby do sítě. Důvod? Začaly způsobovat potíž při navigaci na stránkách Play.cz a při poslechu si „vynucovaly připojení uživatelů s jejich FB účty„. Aplikace nesbírá v tuto chvíli data o poslechu, právě hraných skladbách, nenačítá VIP status a neposkytuje statistiky.

K TÉMATU: Na Facebooku lze díky Skype volat zdarma

Vzhledem k tomu, že aktuálně pracujeme na nové podobě webu PLAY.CZ, kterou představíme v průběhu podzimu, rozhodli jsme se vyčkat, až se platforma Facebooku plně stabilizuje, a opět ji zaintegrovat až do nové verze PLAY.CZ,“ píše v oficiálním prohlášení portál Play.cz.

MINULÝ MĚSÍC: Seznam.cz upravil domovskou stránku, největší změnou je větší personalizace

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,