Devátá AppParade nabídla přes 20 projektů

bio-okoProsincová AppParade představila nové mobilní aplikace pro chytré telefony. Během tří minut museli vývojáři publiku v Bio Oko vysvětlit, k čemu je jejich aplikace vhodná a nakolik je užitečná. Prezentované byly aplikace pro usnadnění cestování, placení nebo zábavné pro zkrácení času.

V pořadí devátá prohlídka mobilních aplikací AppParade se uskutečnila přesně před týdnem, v pondělí 10. prosince. Představilo se více než 20 služeb. Zaujala například aplikace představující prezidentské kandidáty Prezident 2013, aplikace nabízející orientaci ve světě taxislužeb – TaxiAgent a prezentovaná byla i námi medializovaná aplikace Tabletenky, která umožňuje snadné surfování nabídkami prodejců letenek na českém a slovenském trhu.

O této aplikaci jsme podrobněji psali ve druhé polovině listopadu v článku Srovnání letenek na českém a slovenském trhu. Zatím je ale dostupná pouze na platformě iOS pro iPhone a iPad. „Z více než dvou tisíců stažení za necelých čtrnáct dní se téměř polovina lidí k Tabletenkám vrací a aktivně je využívá,“ uvedl jednatel společnosti AARON Group Zdeněk Hoffmann, který celý vývoj inicioval.

Aplikaci v současné době využívá šestnáct cestovních kanceláří v České republice a na Slovensku, například Letuška, Čedok nebo Invia. „Tabletenky fungují jako oblíbené srovnávače cen, které porovnávají nabídky od různých prodejců podle zadaných parametrů. Během pár vteřin si může zákazník zjistit s kým a za kolik letět,“ dodal Hoffmann.

Pro úplnost dodejme, že nejvíc hlasů od diváků v rámci AppParade získala aplikace Taxi Club, na druhém místě byla City Bee a v pořadí třetí nejužitečnější aplikací byla dle hlasování Heuréka Móda. Spolupořadatelem přehlídky AppParade je web Mediář.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: