YouRadio se v únoru uvede i s mluveným slovem

youradioOd počátku letošního roku se „chytré rádio“ na portálu Koule.cz přejmenovalo, místo dříve používaného označení Musiline nese název YouRadio. Ptáte se proč?

Webové YouRadio, v němž o hudbě rozhodují samotní uživatelé, funguje už od května loňského roku. Posluchači si mohou navolit, zda preferují pop, rock či jiné hudební žánry. V současné době si navíc mohou návštěvníci navolit procentuální podíl české hudby u jednotlivých žánrů. K dispozici jsou i volby jednotlivých interpretů.

Již v únoru bychom se měli dočkat i dlouho očekávaného vylepšení, do vytvořených „hudebních nálad” (tedy nastavení hudebních preferencí) bude uživatel moci mixovat mluvené slovo. Lze předpokládat, že z počátku bude využíván archiv rádií společnosti Lagardére Active ČR (tedy například Frekvence 1 či Evropa 2). Následně se nabízí situace, kdy bude speciálně vytvářeno pro potřeby rádia. Zdrojem příjmu je logicky reklama, výhledově je plánována i reklama vložená mezi jednotlivé písničky (či skupinu písní).

PSALI JSME: Lagardere uvádí webové rádio na přání

Zajímalo nás, proč od ledna letošního roku změnilo rádio svůj název a prezentuje se jako YouRadio. Nový název má vystihnout podstatu spuštěné služby. V podstatě jde tedy o zpřístupnění služby tak, aby si mohli vytvořit hudební náladu dle své chuti a vlastního stylu. Nová verze bude obohacena o další funkce, které ještě více umožní uživatelům ovlivnit tuto hudební náladu. V přípravě je i preference hudební dekády (oldies, 70., 80., 90.léta, nové milénium či nejnovější hity).

Nová verze YouRadio na přání společně s mluveným slovem bude spuštěna v průběhu února roku 2010.

youradio_stream

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .