Web Českého rozhlasu mění podobu

cro_logoVíkend přinesl návštěvníkům webu Českého rozhlasu novinku v podobě nové grafiky. Nová webová prezentace přináší mnoho vylepšení – zejména živé video streamy ze studia.

Během víkendu přecházel Český rozhlas na novou podobu webové prezentace, domovská stránka www.rozhlas.cz se proměnila až během nedělního odpoledne. Stránky ČRo 1 – Radiožurnálu prošly obměnou až v pondělí. Homepage ČRo nabízí zprávy z portálu zpravy.rozhlas.cz (i tento web prošel redesignem), informace o rozhlasu a zejména pravý sloupec s odkaz na jednotlivé stanice, včetně jejich audio archivu a webkamery. Regionální stanice vzhled svých webů nemění.

K TÉMATU: Nový web Radiožurnálu obohatí video stream

Nový web www.rozhlas.cz vsází na jednoduchý a moderní styl. Silnou stránkou nové webové prezentace je zajisté její přehlednost. Jednotlivé stanice se prezentují vždy jiným charakteristickým motivem. Dolní část každé strany kromě rozcestníku poutá na platformy a sociální sítě, návštěvníci najdou odkazy na profil Českého rozhlasu na Facebooku, Twitteru a YouTube. Novou přehlednější podobu nabízí rovněž programová část.

PSALI JSME: Radiožurnál spustil kampaň “Vědět víc

Do nového portálu www.rozhlas.cz je implemetován také web pro nejmenší posluchače s názvem WEBÍK, děti zde najdou video, audio, fotografie, tipy na vysílání, hry a další zábavu. Chybět nesmí ani TEENWEB určen náctiletým posluchačům, těm dává k dispozici hudbu (dva audio streamy – Wave Guitar a Wave Party), soutěže, kvízy, hry. Součástí jsou články z kategorií „Důvěrné, Poznávej, Mazlíčci, Slušně a fér„.

novy_rozhlas

Každá stanice z portfolia Českého rozhlasu se prezentuje jinak, vždy však motiv zachovává primární zaměření.

Autor článku:

Komentáře (22)

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Dobrý den i Vám. Děkuji za Váš komentář. Ano (vím, že třeba u Prahy), ale mám ten pocit, že Radiožurnál živou webkameru neměl… nebo také?

  2. Filip Rožánek

   Martin: Nějakou dobu před překlopením je měl i Radiožurnál.

 1. Jose

  Ano to je pravda. Běžně jsem je používal třeba u Wave a Leonardo. Dokonce si pamatuji i na nějakou soutěž, kdy prostě moderator Wave ukázal cosi na webkameru a pak tam přes ICQ psali ti, co to přes tu webku viděli, co to vlastně je…
  Starý web ČRo byl velice a všude kritizován, takže se dalo čekat a je samozřejmě dobře, že byl předělán. Nic méně, mne by prakticky zajímala jediná věc, jak funguje jeho vyhledávač ? Tedy u starého fungoval velmi mizerně až by se dalo říci, že nefungoval vůbec. Webka může být zajímavé věc. Archiv určitě také, několikrát jsem ho využil právě u rádia WAVE. Ale ten vyhledávač považuji za zcela nejdůležitější. Tedy v ČRo panuje všeobecně naprostý chaos v programovém zařazení. Stanice konkurují sami sobě a jedna vysílá totéž, co jiná a někdy i totéž, co třetí. Pořady jsou nesmyslně krátké, někdy i pouhých 30 minut. Vše je zpatlané a propletené s ostatním. Takže najít nelze téměř nikdy nic. A tak by mne zajímala předvším tato otázka. Zda pokud bych teď zadal, že chci vypsat všechny jazzové pořady, které dnes budou ČRo někde odvysílány, tak zda je schopné mi je to vyhledat a to časově jak půjdou za sebou a na žádný to nezapomene a nebo to tam nepřimíchá nějaké popové, discotékové a podobné hovadiny. Tak tohle by mě zajímalo, zda už to konečně umí. Protože to považuji za zcela a absolutně prioritní. Aby bylo možné najít nějakým způsobem požadovanou věc, když už to nejsou schopni v ČRo logicky rozstřídit a smyslplně porovnat, co na jakou stanici a kam patří. Je tam tedy něco takového a především…Funguje to ?

 2. Filip Rožánek

  Jose: Ano, je možné vypsat všechny jazzové pořady. Funkce se jmenuje Můj program a byla i na starém webu. Je na adrese http://www.rozhlas.cz/program, tam pak odkaz Můj program. V okénku Pořady si vyberete, o který typ pořadu máte zájem a kliknete na ikonu lupy.

  Přehled jazzových pořadů pak vypadá třeba takhle: http://www2.rozhlas.cz/program/myprogram/?typporadu%5B%5D=52&fdatum=19.10.2010&tdatum=26.10.2010&string=&hledat=Hledat

  1. Jose

   No a jsme u toho. Takže to nefunguje, dokonce bych řekl, že je to ještě horší, nežli to bylo…Za prvé. Může mi někdo vysvětlit. Proč tam jsou uvedeny pouze tyto stanice:Český rozhlas 1 – Radiožurnál Český rozhlas 2 – Praha Český rozhlas 3 – Vltava Český rozhlas Olomouc Český rozhlas Radio Wave Český rozhlas 6 Český rozhlas D-dur Český rozhlas Rádio Česko Český rozhlas Leonardo Český rozhlas D-dur – speciál Český rozhlas Region, Středočeský kraj a nejsou tam uvedeny všechny ostatní stanice ??? Tam je uložený jenom Olomouc nebo co ? Za druhé schvalně jsem to tedy použil. Vyzvracelo to radostně 3 pořady na Vltavě. Šel jsem tedy ručně na Prahu a našel tam bez problémů další dva, které to jaksi nevyzvracelo. Takže je to celé k ničemu. Jo omalovánky a řeknu to vulgárně, píčovinky, na to jich užije. Ale aby něco smyslplně fungovalo, to ani prd. Já to nechápu, ne fakt vážně nechápu. Před 15 lety nebo kdy jsem na teletextu RTL2 vyklepal nějaké číslo. Ono mi to hodilo nabídku, detektivka, wester, akční, erotika, komedie, přirodopisný dokument, technický dokument. sport, dětský atd. Vždy něco z toho mělo nějaké číslo. Já vyklepal to číslo třeba western a už jsem viděl v 15 hodn začíná jeden na WDR, v 17 hodin začíná jiný na mdr, ve 21 hodin začíná třetí na hs třeba atd. perfektně funkční. Proč tohoto není schopen ČRo ???
   V době internetu o 15 let později ?

  2. Filip Rožánek

   Z funkčního hlediska je ten formulář pořád stejný. O chybějících regionech víme, ale je to záležitost vnitřních systémů, které tyto stanice zatím nepoužívají, a proto web nemá odkud informace brát. Časem se to zlepší.

   Které konkrétní jazzové pořady z Prahy v seznamu chyběly? Rádi na to kolegy z ČRo 2 upozorníme, ale „dva nevyzvracené pořady“ jim asi nic neřeknou… :)

  3. Jose

   Já už přesně nevím, co jsem to tam našel, něco s Ježkem asi v 1 v noci a ještě jeden. Jen jsem to zcela nemátkou testnul. Ale to dělalo už i dříve. Něco to našlo, něco ne. Prostě nikdo se nezabývá tím aby tam kompletně zadal vše nebo mělo to prostě nějaké přesné označení. To je stejné jako přiznáváte, že ty pětky jsou úplně ulítlé ze řetězu a i p.Duhan se nechal slyšet na jiném serveru v tom směru, že hodlá zřídit ,,pětkám“ jakési koordinační centrum. To je totiž nutně potřeba. Protože, když se vrátím do Němec. Tak to by mělo být tvrdě sesynchronizované. A nikoli, že mi poběží třeba 3 jazzové věci současně, což se mi taky nedávno cca půl roku stalo… Tam by to mělo být za prvé, včetně tedy výstupů zcela všech stanic. Jak je možné, že je ,,pětky “ nadávají ? Ony nejsou ČRo ? To už jsou úplně odtržené nebo co ??? No a mělo by to být prostě poladěné. Já musím mít možnost si vychutnat třeba folk / ted si budu vymýšlet / třeba v 15 hodin na Olomouci a po té v 17 na Brnu a pak v 19 hodin na Plzni. Prostě to musí plynule navazovat a já mám mít možnost jít z jedná stanice na druhou a držet se svého zájmu. Alespoň takto to je v Německu. Pokud to jde někde současně, což jde. Dělají sobě konkurenci a jedno z těch vysílání tam být nemá. Ostatně však si to mohou ověřit nebo tím někoho pověřit. Prostě zadat různé žánry Jazz, Folk, Rock, Alternativu. A zaznamenat si, co to najde a co kde je. A pak si projet jednu stanici po druhé za ten den. A takto udělat celý týden a vědí přesně kde a v čem to selhává. V prvé řadě si myslím, že by to mělo být sjednocené. Tedy přesně rozdělené podle stylů. Tzn. že Jazz by se měl vyskytovat pouze třeba na Vltavě a už ne nikde jinde. Tedy neměl by být na Praze. Anebo tedy jazzově vyzvednout Prahu a pak ho dávat na Praze, ale už by v tom případě neměl být na Vltavě. Prostě opravdu to smyslplně poskládat. Tak, když už to nejsou schopni smyslplně poskládat měli by to alespoń synchronizovat aby se to nekrylo. Tedy pokud je současně na Praze a současně na Brnu a současně na Olomouci, mělo by to být rozloženo a posunuto tak aby to šlo na každé z těch stanic v jiném čase. No a pokud nejsou schopni ani tohoto minima, tak pak by měl fungovat vyhledavač, tedy měly by tam být výstupy a mělo by to mít nějaké označení, dle kterého by to ten vyhladavač identifikoval. Prostě opravdu tohle je ČRo. To není Olomouc nebo Sever nebo Vltava. To je jedna organizace. To je ČRo. Čili ty stanice by se neměly k sobě chovat jako Prima s Novou a nasazovat proti sobě. Ony by měly naopak koordinovat. Nesmí si konkurovat, nesmí doublovat. Nesmí vysílat zbytečně.
   Musí z toho jít celeství dojem. To je ČRo. Musím jako posluchač ČRo mít možnost využít možností těch kanálů a držet se opravdu třeba pouze folku nebo pouze jazzu nebo pouze pořadů o přírodě nebo pro děti, co mne napadne a v tom duchu musím jít ze stanice na stanici bez kolize. Pokud tedy už nejsou schopni to soustředit na jediné, což je samozřejmě nejjednodušší. Prostě zatím vnímám ČRo jako chaos po rozdělení Československého rozhlasu. Ale už je to sakra dost let na to aby to někdo uvedl do náležitého chodu.

  4. Jose

   Když už tady jste, já sem s dovolením vrazím ještě jednu věc i když to sem tak trochu nepatří, ale chtěl bych aby jste si to přečetl. Nedávno byla na Digi Zone aktualitka, kde se p.Duhan vyjadřoval snad pro Reflex nebo pro koho. A byla tam zajímavá věc, bylo tam psáno něco o jeho návštěvě ve WDR a o tom, že tam třeštil oči, když zjistil, že stanice má , teď nevím jestli 7 nebo 9 hudebních dramaturgů a že Radiožurnál má jednoho a že se bude snažit to změnit, tedy aby jich měl také 7 nebo kolik. Já na to tehdy reagoval tak, že jsem řekl, že návštěva WDR v roce 2010 je mu k prdu a že měl navštívit Bayern v roce 1980 nebo si alespoň opatřit nahrávky tehdejšího vysílání. Ale až dnes, tedy asi po týdnu mi došlo, jak to možná myslel a zároveň si nejsem jistý jestli to tak myslel. A zároveň to má nezanedbatelnou vadu, tedy defakto nemožnost, pokud to myslel, tak jak si nyní myslím, že to myslet mohl. Takže v jiném komentáři tam píši, že v roce 2010 objevil Ameriku. Musím říci, že toto se vztahuje tedy potom i na tento případ, pokud to myslel dobře. Tedy šéf ČRo v roce 2010 objevuje sousedy. To je úžasné… Kde byl do té doby ? V komunistickkém koncentráku ? To jsme byli herr gott všichni. No dobře nebudu rýt. V Praze Bayern chytit šlo. Takže aby jsme rozuměli těm 7 nebo 9 nebo kolika hudebním dramaturgům… Bayern 3 to mělo tak, že od 17-19 tam byl třeba jeden, co se specializoval na oldies, evergreeny, rock and roll a beat, od 19 – 21 tam byl druhý, který se specializoval na pop, největší hity… A od 21-24 tam byl v sudé dny další, co se specializoval na rock a v liché dni, co se specialisoval na folk… Takže pokud to bylo myšleno takto je to myšleno správně. Pokud to bylo myšleno jakkoli jinak, je to myšleno špatně. Tak a teď ten základní zádrhel i když by to myslel dobře, tedy správně, tedy takto. Což by tedy bylo asi po 20 letech, první možná ředitel, co by chápal ČRo. Tak je tam stejně průser. A to zprávy a zase zprávy a ještě jednou zprávy. Tedy musíme si uvědomit, že na B3 byly každou hodinu 5 minut zprávy, 5 minut reklamy a to včetně informací pro motoristy. Takže žádné publicistické pořady a rozebírání nějaké politiky tam nepatří, nepatřilo a nikdy nebylo. A to je kámen úrazu. Tedy nemůžeme tento správný německý model aplikovat na Radiožurnál. Bylo by ale velice správné a velmi záslužné, když by tento model aplikoval. Ale pak by musel nutně dát zpravodajské informace a pořady a rozbory v tom rozsahu v jakém jsou dělané zcela někam jinam.
   A nejlépe mi v tom případě vychází oživit Kasíkovo-Medkovo stanici mluveného slova na SV + DV + DVB. Tedy sloučit Radiožurnál+Česko+ČRo 6 do stanice pouze mluveného slova a pouze politickou, tedy defakto takovou novodobou Free Europe. Pak může opravdu na Radiožurnál mít 7 nebo 9 hudebních dramaturgů, každého jiného zaměření a stylu a pak opravdu bude vypadat jako Bayern v roce 1980 a pak to bude mít smysl a řád. Ovšem pokud to chce kloubit jedště s publicistikou a zprávami v tom rozsahu v jakém na dnešním RŽ jsou, tak zase vyrobí jenom paskvil a kočkopsa. Takže jen tohle jsem chtěl říci, co si o tom myslím.

  5. Barka

   Jose, ale když to mrskmeš na dlouhé nebo střední, tak kde budou tyto věci na FM?
   Nebylo by lepší udělat špičkový Ž s kvalitním slovem a hudbou a na Prahu dát kvalitní
   publicistiku atd? Co jsem si všimnul , tak trend je takový ,doje….ještě to málo,co
   zbylo a dělat grafiku. Už nenajdeš pořad, který by šel do hloubky , protože nastala doba
   „zkracování“. Pokud nebudou pořady, které budou třeba hodinové a doslova vtáhnou posluchače a vše se bude drobit, tak to rádio je jako Impuls. Za 10 minut tisíc témat
   a dohromady vlastně nic. Bývala publicistika , kdy si člověk sednul, poslouchal a
   poslouchal, teď za tu stejnou dobu proletíš půl světem a vůbec nevíš, co jsi vlastně
   poslouchal. Tady je kámen úrazu. Pečlivě a několikrát jsem četl příspěvky ke zlepšení
   Čro (nedávno), lidi chtěli hry , publicistiku, kvalitní zprávy. Hry jsou , ale je
   jich tak málo a kde je víc pohádek, vždyť ty vesměs poslouchají dospělí. Zprávy na
   Ž, kde by měly excelovat se poslouchat nedají , to je změť. A já znám i řešení.
   Tento hmyz vykopat ze dveří Čro, zakázat jim doživotně práci ve sdělovacích prostředcích a pustit tam novou krev . Jestli tento ansámbl bude parazitovat dál,
   nic se nezlepší. Já poslouchám i Slováky a jsou mnohem lepší. Vysílání má hlavu i
   patu. Chválím jedině Vltavu, ta je moc dobrá.

  6. Jose

   Začnu Tvou poslední větou. Já už 15 let tvrdím, že z ČRo se dá poslouchat jedině VLTAVA.
   Jednu dobu byla jedinou stanicí z FM, co jsem poslouchal. Beat je tu jenom 5 let. Takže jediná VLTAVA šla poslouchat. WAVE a LEONARDO ještě neexistovaly. Bylo to stejné jako za bolševika, to šla taky poslouchat jenom VLTAVA. Ta stanice je prostě dobrá. A zajímavé je, že to dokonce pochopil i MEDEK, nežli se zhroutil a že na ní ani kandidát DUHAN nechce šahat. Čili zdá se, že VLTAVY si váží každý a uvědomuje si její kvalitu a význam. Nyní se vrátím k té publicistice. Ona taková ještě existuje, ale na ČRo 6 a to musíš buď přes NET nebo přes DVB. Proto na jednu stranu se mi nelíbí to spojování ČRo 6 s Radiožurnálem a Českem. Jenže to chtěl i Medek i to chce Duhan a asi už to nejde zastavit. Ostatně, když by to neudělali, tak nevím, kam by to dali. Dvě stanice mluveného slova by sice bylo správné řešení, ale na to asi oni nemají prostředky. Jinak s tím rozstříštěním jsi to napsal velmi dobře. A je to tak. Však dříve byly třeba i 3 hodinové pořady. Dnes kde co má 30 minut. K vůli tomu mně osobně se nevyplatí zapínat rádio. nyní k těm rozsahům. No když bych měl být upřimný a říci opravdu svůj názor. Tak já bych osobně ČRo vypnul na KV, SV i DV a nechal ho analogově pouze na FM. Pak ho vypnul v DVB-T ale nechal ho a doplnil o regionálky v DVB-S a DVB-C. Dále ho nechal komplet na netu a nově ho dal celé do DAB+. Ovšem, když něco podobného zkusil Medek. Tedy začal hovořit o vypnutí kV a DV, tak byl málem ukamenován a nakonec se raději zhroutil. Takže vycházím z toho, že všichni tihle loviči, jak na DV, tak KV lpí a to přímo životně, je mi to sice záhadou v době netu a DVB-S, ale dobře beru to na vědomí. Ovšem pak je nutné mít na SV tedy něco pořádného a když mne tedy všichni všude v diskuzích přesvědčují jak je to SV ještě stále používané. Tak dobrá. Tak pak použít tedy v podstatě plán Kasíka i Medka. A dát tam tedy to mluvené slovo. A to tak kvalitní aby si díky němu lidi na to SV zase navykli. Čili nesměli by mít duplicitu na FM a DVB-T a museli by si to vyřešit, když by chtěli kvalitní slovo, tedy buď jít na net nebo sat nebo SV. Na FM by to prostě nedostali. Jenže z tohohle by se zhrozili všichni politici a všichni političtí masochisti s nimi. Přesto si nemůžu pomoci, ale FM mi na mluvené slovo prostě přijde škoda. Vím, že je to Tvoje koncepce, ale přijde mi to škoda. A Praha na mluvené slovo, vím to jsi vymyslel. Nechat Radiožurnál hudbě je asi velice správné, je to stanice JEDNA. A jedničkou nemůže být zpravodajství, to se může stát jen v pošahané zemi, kde asi toho politického oblbování a přesvědčování ještě asi nemají dost. Jinak to bývá daleko zadnější číslo abych tak řekl. Jenže Praha je celkem zajetá řekněme jako to informační rádio, tedy takové jako rodinné. Mělo by být. No a více ho nasytit ještě mluveným slovem, no nevím. I když zae on tady Kuba tuším vypočítal, že když by přeskládali ČRo 5, kterých je moc a se strašnými nepoměry, tak by dokázali mít na FM nikoli 4 okruhy, ale 5. Dokonce i ještě Kasík dokázal vyčlenit 5 vysílačů pro Wave pro univerzitné města, tak ho na rychlo vyhodili rovnou.
   Na víc je tady další zajímavá věc. Je takové docela divné nebo podezřelé, když DUHAN teď mluví o 4 stanicích na FM a páté na netu a vše ostatní, že zlikviduje. Tedy tím nemyslím, jako, že by to nemělo duplicity na SV/DV, DVB-T atd…to ne, ale prostě, že stanic bude PĚT, tak je to zase takové divné, když zrovna teď se vypnula NOVA a ČTÚ začíná vypisovat dražby na III.band DAB+. Tak že zrovna teď to chtějí ořezat, protože do DAB+ by se to vešlo. Tak si zase říkám, že pokud to dojilo prachy několik let, tak že už je rok nebo dva nebo možná méně nezabijou a že by to chtělo počkat zda se DAB+ náhodou nenastartuje. Tedy až mi to přijde účelové, že honem chtějí ty stanice zlikvidovat, nežli se přijde na to, že by se do DAB+ vešly…Na druhou stranu, zase je fakt, že to všechno dneska bere NET a že když by chtěli. Mohou mít na netu deset stanic a bude to stačit. Tedy respektive z toho netu si to stejně chytne každý a na FM mohou mít třeba jen 3 základní. To je taky fakt. Jako je zase další fakt, že pokud dnes Leonardo a Wave mají na netu a DVB. Tak konec konců mohli by mít ČRo 6 nebo jakoukoli publicistiku nebo cokoli na netu taky. Ostatně nedávno něco žvanili jen o netové nové jazzové stanici ČRo. Jenže ono zase to už bylo za poslední roky kolem nich takových keců. Že fakt čert ví, co udělají a co ne, doopravdy.

  7. Barka

   Hluboce pochybuji, že má někdo vůbec chuť něco dělat. Vždyť není možné zvolit ředitele.
   Prostě bordel. Ostatně státního nefunguje vůbec nic. Ani neočekávám, že něco pořádného
   někdo vůbec vymyslí. Je vidět, že není zájem. Uvědomují si , jakou sílu má internet?
   Jenom jak vzrostlo nakupování přes net, kolik je netových stanic. Net už je v mobilu.
   V autech bude také a lidi si připlatí za dobrou stanici. Jer strašné, když rozhlas
   propaguje pitomosti/jakési netové stránky/ a program jde ke dnu. Kromě Vltavy mě nic
   netáhne , tak to ani neladím. To, že si v neděli naladím hru , nic neznamená. Jinak
   nemůžu nic chválit.

  8. Jose

   No oni nemohli vybrat ředitele ĆRo, protože nebyli kompletní. Ale teď už je po volbách, rada ĆRo bude doplněna na předepsaný počet a už může konečně zvolit nového ředitele ČRo. Připomínám, že odvolali dle mého názoru zcela bezdůvodně p.Kasíka a nacpali si tam zcela nesmyslně p.Medka, který byl vzápětí hospitalizován v blázinci a za nedlouho na funkci rezignoval. Mezi tím některým členům rady ČRO vypršel mandát a tak přestali být v potřebném počtu a funkční a nemohli zvolit nového ředitele. V podstatě se dá říci, že celou situaci zapříčinili oni odvoláním p.Kasíka a kdybych měl tu moc, nechal bych je za to velmi tvrdě potrestat, minimálně okamžitě všechny odvolat. Bohužel ji nemám. Takže jim nejspíše nikdy nic, nikdo neudělá ani je neodvolá. Ani jinak nepotrestá, tak teď ta smečka hovádek bude brzy volit nového ředitele ČRo.

   /Následující je zkopírováno ze serveru Digi Zone./
   Kandidáti do Rady Českého rozhlasu a kdo je nominuje:

   Milan Badal – Česká biskupská konference
   Katarína Bartíková – V. Šik – výstavy, o.s. Praha
   Miroslav Bobek – Folklórní sdružení ČR
   Tomáš Böhm – Národní rada osob se zdravotním postižením ČR
   Jiří Florian – o.s. Matice Velehradská, Řád sv. Huberta Kuks a o.s. Společnost křesťanů a Židů
   Pavel Hazuka – Obec spisovatelů
   Martin Herzán – Česká rada nevidomých a slabozrakých Jihlava
   Zdena Hůlová – o.s. Agentura Koniklec
   Marie Jílková – Arcidiecézní charita Olomouc
   Pavel Kopřiva – Středisko náhradní rodinné péče o.s. Praha
   Vladislav Kučík – Nadační fond Ceny Jana Zajíce Vítkov
   Lenka Mazuchová – o.p.s. Slunce všem Unhošť
   Miloš Rejchrt – Ekumenická rada církví ČR
   Stanislava Spoustová – Central European Social Art Institut Praha
   Petr Šafařík – o.s. Roxy Ensemble Praha

  9. Jose

   No a až se ta smečka poskládá a začne být konečně činnosti schopná. Tak by měla začít s tou volbou ředitele ČRo. Zatím se uvažuje o těhle lidech:
   / Opět převzato z Digi Zone /

   Vedle nynějšího prozatímního ředitele Českého rozhlasu Petra Duhana také o ředitelce zpravodajských stanic ČRo Haně Hikelové, řediteli ČRo Region Střední Čechy Janu Mengerovi, bývalém šéfu odboru komunikace ČRo Karlu Zýkovi, obchodním řediteli Rádia Černá Hora Petru Matoulkovi a bývalém manažeru Aera Vodochody Jiřím Franceovi, který v minulosti také kandidoval na generálního ředitele České televize.

   No a až bude konečně ředitel. Tak pak se uvidí. Uvědomme si, že ČRo je už strašně dlouho bez ředitele. Říkám odpovědnost plně nese rada ČRo, který takový stav svoji nezdpovědností a neschopností vyvolala, odvoláním Kasíka. A měli být její členové, kteří to způsobili potrestáni.

  10. Barka

   Tuším , že o Kasíkovi psal pan Rottenberg. Jestli je to tak, jak si vzpomínám, a oni
   ho šoupli do filharmonie nebo si pletu jména? Smečka to je – a pravděpodobně už hodně
   hladná . Jinak panu Medkovi to pálilo dobře. Nejdřív si zvýšil plat, potom šel do
   cvokárny , no a nakonec si přiklepl odstupné. Suma sumárum necelé 2 mega za 5 měsíců.
   Jsou to kluci snaživí. Ono ty poplatky musí nějakou kapsu stejně najít.

  11. Jose

   Jo, psal. On se Kasík motal v Alfě a asi měl podíl na tom, že to tehdy krachlo. Alfa. A teď je tam, na těch frekvencí hrůza největší a katastrofa, Impuls. Tuším, že říkal něco v tom směru, když se vybíral nový ředitel, tak, že když to dokáže Kasík, tak, že už to nikdo hůře dělat nemůže. No a s Kasíkem pak šíbrovali, napřed on znám jako nekomunikativní osoba by jmenován hlavní osobou pro styk s veřejností pražské radnice a pak mu nešli tu filharmonii nebo co a teď už je snad zase v jiném teplém pelechu. To už je celkem fuk. Já zase jako člověk, který tyhle pány nezná a jako pouze rozhlasový posluchač uvádím, že od rozdělení Československého rozhlasu a od té chvíle, kdy zaniklo tímto umělým způsobem E+M, což byla jediná stanice mimo Vtavy, Československého rozhlasu, která měla úroveň vím, že Slováci si udělali Rock FM a my dostali připosranej Radiožurnál. A tak byl zcela logický tlak na to aby i my jsme měli něco takového. A zároveń byl i tlak na to osamostatnit zpravodajství, což by tak mělo být a byl tlak na to omladit Prahu. A Kasík jediný to dokázal. Sice to nechal udělat na půl cesty. tedy nedokázal tu Prahu omladit, ale dokázal vyrobit paralelní druhou moderní a omlazenou Prahu, takovou, jakou měla Praha být, tedy Leonardo. Dokázal vyrobit Wave a dokázal vyrobit Česko.Takže s ČRo hnul jako nikdo jiný a to veskrze positivně. Na druhou stranu na poslední chvíli je odpovědný také za zprasení Radiožurnálu. Za prvé nebyl šťastný výběr B.Tachecí a za druhé ona myšlenka byla dobrá a na papíru respektive na videu, když si to tam kreslí na plátně, tak to vypadá dobře… Jenže nějak to propočítali špatně, takže výsledek se stal naprostou katastrofou… No nic méně Medek asi jak říkáš, napřed plácl pár nesmyslů, takže popudil i veřejnost i asi zaměstnance, pak zasimuloval, že je mu blbě, zbalil prachy a vypad. Vcelku názory, že to měl vypočítané a takto naplánované se objevují celkem často. Ovšem pak já znovu opakuji. Zvolila ho tam rada ČRo. Ta je za tento špatný výběr ať už byl vyčůraný a měl to takto naplánované nebo byl opravdu blázen, plně odpovědná. A rada ČRo by za to měla nést následky. Tedy Jaklová, Florián atd. měli být okamžitě odvoláni z rady ČRo pro naprosté selhání a naprostou neschopnost. Místo toho aby ale za to, co způsobili jim bylo zamezeno činit další podobná, neblahá rozhodnutí. A byli vyhnání z ČRo bičem. A veřejně jim bylo napráskáno, tedy byli vláčení sdělovacími prostředky, co jsou zač…A to měla právě Jaklová těch průserů několik za sebou, to nebyl jenom Kasík versus Medek. Tak místo toho Jaklová využila situace, že rada ČRo nemá tolik členů, nemůže zvolit ředitele a může volit předsedu a hbitě a také velmi chytře, nežli dorazí noví členové, kteří k ní nemusí být tak loajální jako stávající, tak se ta stará vyčůraná mrcha nechala zvolit předsedou. Takže já si myslím, že dokud se tam bude motat, tak to půjde s ČRo z kopce a mělo by být v zájmu veřejnosti, zbavit rozhlas především této osoby. Ovšem, když ho zničí, tak ho zničí, co se dá dělat. Ono je to asi každému fuk. Prostě použije soukromníky. Takže já si pustím potom třeba Beat. A když není ČRo pomoci, tak mu není pomoci. Poslanci zřejmě odvolat Jaklovou v úmyslu nemají.

  12. Jose

   Ještě nepatrně doplním. Ovšem tak úplně bezbranní také nejsme. Tedy dá se pomstít jinak. O JAKLOVÉ se veřejně ví, že je členkou ODS a že ji do rady ČRo prosadila ODS. Takže ať potom Nečas v televizi nezkuhrá, že volby nedopadají podle jeho představ. Ale ať si započte i pí.Jaklovou, která má chování komunistické normalizační krávy.

  13. Barka

   Nejhorší je , že je někdo vzadu, určitě. Čro je fabrika a tam se dá také napakovat.
   Takže osobně si myslím , že se nic nezlepší a velmi rád bych se mýlil. Ještě k té
   ODS, od komunistů nikdo nerozkradnul víc než ODS , proto budu vždy volit Paroubky. Co
   je zač nevím a kašlu na něj, ale obyčejným lidem pravidelně zvyšoval důchody aspol.
   Měl desítky miliard na důchody , po ODS je to na nule. Takže ČSSD. ODS není pro
   potřebné. Začala to ta kurva na Hradě a dokončil Topolánek. Klaus patří mezi největší
   zločince naší historie. Okradl lidi , kteří mu svou prací umožnili studovat a on se
   jim takhle odvděčil. Další je to, že mají vazby na různé hrdlořezy. Bezbranní nejsme,
   to ne, potíž je v tom , že se z toho už nedá vycouvat- čili jsme v pr..

  14. Jose

   Když už jsme zase u politiky, tak já jsem volil ČSSD pouze za éry Zemana. Když tam byl Horák, tak byla nevýrazná a nevědělo se jestli se vůbec uchytí. Za Zemana mi vyhovovala a to jsem byl jejich voličem. Pak přišel Špidla, ten už byl příliš nevýrazný a neprůbojný, takže to už jsem je volit zase přestal. Pak přišel zlodějíček Gross, tak tomu lumpárna koukala z očí, tak za něj taky rozhodně ne. A pak přišel gráz největší Paroubek, otlemený brutální hospodský, paktující se s ruskou mafií. Který nechal vymlátit Czech Tek policejním gestapem. Tak za něj rozhodně ne i kdybych měl chcípnout hlady. No a současný aspirant na předsedu Sobotka ? To se ukáže. Zatím z něj nečiší taková tupost jako z Paroubka. Je výraznější nežli Špidla a nebude to zloděj typu Grosse. Ovšem jestli to někam dotáhne nebo ne. Tedy jestli ČSSD pozvedne nebo utlumí, to se uvidí. Zatím mě nijak zásadně nepřesvědčuje. Na druhou stranu mě taky nikterak zásadně neodrazuje. Uvidíme. Taky věc, která není až tak úplně jasná. Kam ČSSD povede nebo nepovede a hlavně taky nemá nikde 100% napsáno, že tím předsedou bude.

  15. Jose

   Když jsem shrnul ČSSD, tak shrnu i ODS. Jejich voličem jsem byl za první éry Klause. Tedy nežli se provalilo, co je to za svini. Pak jsem přešel k Zemanovi, jak již jsem uvedl. A vrátil jsem se za Topolánka. V tom se neshodneme, ale to nevadí. Podle mne Topolánek byl opozice Klause a snažil se naopak napravit škody, která Klaus způsobil. A dokázal se vypořádat s komoušem Tlustým a jinými grázly v ODS. Bohužel na to zařval. Tedy na konec vyhráli oni a ne on. Co se týče Nečase, mám na něj obdobný názor jako na Sobotku z ČSSD. Ničím mne zásadně nepřesvědčuje a též mne ničím zásadně neodrazuje. Nazývám ho kompromisním politikem. Vůbec by se dalo říci, že možná ta éra velkohubých politiků a hurá hesel doby Klaus/Zeman a ještě i Topolánek/Paroubek pomalu končí. A že pánové Nečas/Sobotka budou ve svých vyjádřeních o dost opatrnější.

  16. Jose

   Závěrem jsem chtěl říci to, že když po té vyjdou, tak nějak sympatie a antipatie nastejno. Tak pak, po té u voliče může nakonec rozhodnout právě taková drobnost, jakou je pí.Jaklová. Toť vše.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: