Web BBC prošel redesignem – důvodem je přehlednost

bbc_new_websiteNová internetová prezentace britské korporace BBC se soustředí především na design a navigaci. Co nabízí nového?

Od dnešního dne návštěvníci serveru www.BBC.co.uk (konkrétně zpravodajské sekce BBC News) najdou přehlednější a modernější grafiku. Cílem bylo vytvořit takovou formu, která umožní snazší orientaci a hledání existujícího obsahu. Uživatelé nyní mohou lehce sdílet obsah prostřednictvím sociálních sítí. Kromě osvěžení grafiky nabízí BBC News více prostoru hlavním zprávám dne, lepší ovládání videí a mnohem jasnější „štítkování“ a odkazy. U každého článku je zachována informace o poslední aktualizaci, u souvisejících článků umístila BBC štítek NEW ukazující, zda je zpráva nová.

Zásadní novinkou je změna umístění navigačního okan, místo tradiční levé strany prezentace BBC News je nově umístěna zcela nahoře. Díky této úpravě se dostává více místa pro zpravodajství a dochází tak ke zpřehlednění vzhledu. Vedle článků jsou doplněny související informace, hloubkové komentáře a analýzy hledejte pod články. Změn doznal i přehrávač videí, videa jsou větší a obraz ostřejší.

Samozřejmě, že i nadále najdete všechny archivní články, některé zatím ještě nabíhají ve staré verzi webové prezentace BBC News. Na webu BBC zároveň uvádí, že dnešní „re-launch“ je největší změnou od poslední změny grafiky v roce 2003.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .