Týdeník KNIHY slaví, od září Deník KNIHY online

tydenik_knihyPrvní číslo týdeníku KNIHY vyšlo 2. září 1991, stalo se tak u příležitosti výstavy německé literatury v Praze v paláci U Hybernů a v Domě odborů v Bratislavě.

Časopis KNIHY byl koncipován „jako česko-slovenský a měl přispět k lepší informovanosti o našich národních literaturách„. Týdeník začal vycházet na středoevropském novinovém formátu na osmi stranách, zanedlouho přešel na formát A4 a 16 stran. Od roku 1995 je tištěn barevně, nyní na kvalitním LWC papíru. Rozsah se mění mezi 16 až 48 stranami. „Rekordní číslo bylo vydáno k 4. Mezinárodnímu knižnímu veletrhu a Festivalu spisovatelů v Praze v roce 1994. Mělo 120 tiskových stránek. Časopis za dobu své existence informoval o zhruba 200 000 titulech,“ uvádí magazín.

Od roku 1998 se objevuje týdeník KNIHY na internetu – www.tydenik-knihy.cz. O sedm let později se přidal Portál KNIHY s adresou www.portalknihy.cz. Obsah je denně aktualizován a knihy se tu dají také zakoupit v internetovém obchodu. „Je zde přes 300 000 registrovaných čtenářů z 32 zemí,“ pochlubil se týdeník. Od 1. září se změní v Deník KNIHY, získá podobu internetového časopisu „s mnohem zajímavějším obsahem„.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: