Televize a filmy na webu lákají – a zcela legálně

ct-noveloga.jpgČeské televize do svých webových archivů umisťují čím dál více videí, diváci tak nemusí mít potřebu sledovat televizi. 

Nejbohatším archivem a živým vysíláním rozhodně oplývá veřejnoprávní Česká televize. K nejúspěšnějším patří talk-show Jana Krause „Uvolněte se, prosím!“, přes 300 tisíc spuštění zaznamenal jeden z lednových dílů. Web ČT navíc nabízí živé vysílání zpravodajského kanálu ČT24. Stejnou strategii volí i hudební stanice Óčko, živý stream vysílá řádku let. Problémem tohoto sledování je ale nezjistitelnost počtu osob u počítače, peoplemetry totiž měří reálný počet lidí.

S vervou se pouští do webu také televize Nova. Portál nova.cz poskytuje už druhý den po odvysílání například původní seriál Comeback, v minulosti se na web dostala jen videa Ordinace, ale pouze za mírný poplatek. Jediná Prima nezapojuje jen vlastní kapacity, vrhla se na spolupráci s internetovou televizí Stream.cz, diváci mohou zhlédnou VKV; Ano,šéfe! nebo například Jak se staví dům. Právě VKV se těší u diváků největší oblibě, běžně si je vyhlédne přes 750 tisíc diváků. Nezahálí ale ani mladičká TV Barrandov, kromě zpravodajských pořadů běží on-line archiv se všemi původními pořady.

V dnešní době existuje možnost legálního sledování filmů, svou původní tvorbu dává za poplatek k dispozici například ČT. Ale také samotní filmaři publikují svá díla, vše se děje prostřednictvím stránek Doc Aliance. Nejen zahraniční, ale hlavně asi stovka českých projektů je tu k mání, zmiňme dokument Občan Havel či Český sen, příběh o fiktivním hypermarketu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .