Studentský Topzine.cz se pochlubil návštěvností

topzineTopzine.cz, internetový projekt českých studentů, se rok po spuštění těší zájmu veřejnosti.

Magazín Topzine.cz podle tiskové zprávy v současnosti navštěvuje přes 100 tisíc čtenářů měsíčně, na Facebooku je od 6. května a bez tří set má 6 tisíc fanoušků. Spuštěna byla i speciální sekce k talentové soutěži TV Nova (Talentmania). „Zpětná vazba od našich čtenářů je úžasná. Náš oficiální profil na adrese http://www.facebook.com/topzine.cz jsme založili až začátkem letošního května a využíváme ho na rozdíl od jiných médií k tomu, abychom našim čtenářům více představili zákulisí našeho magazínu, jednotlivé redaktory a jejich aktivity,“ uvedl koordinátor Topzine.cz, třiadvacetiletý student Martin Peška. V tiskové zprávě přidává i srovnání se zpravodajským serverem Aktuálně.cz, který má téměř 4 500 fanoušku.

PSALI JSME: Studenti prý ztrácejí zájem o blogy

Připomeňme, že studentský měsíčník Topzine.cz obsahuje 12 rubrik zejména pro mladé lidi, k tomu navíc vydává komiks Ronaldův svět. Projekt na začátku spouštělo 10 pražských studentů a dnes je jich přes 300. Na jaře Topzine.cz natáčel rovněžv reklamní spot, na YouTube ho zhlédlo 2 500 návštěvníků, podívat se můžete zde. „Samozřejmě, že před tím, než jsme magazín spouštěli, tak jsme si dělali pretest na vzorku zhruba 650 lidí, který nás ujistil v některých rozhodnutích a přiblížil více zájmy našich vrstevníků na internetu. To nás dostalo tam, kde dnes jsme,“ uvedl Peška.

Studenti se u nás už při studiu vypíší a získají praxi. Po škole pak jdou pracovat do nejrůznějších médií. Na jednu stranu mě to mrzí, protože jde o šikovné členy naší redakce, na druhou stranu mám radost, že náš projekt plní úlohu, se kterou byl před rokem zakládán,“ vysvětlil Peška.

Poznámka: Údaje o návštěvnosti Topzine.cz za poslední měsíc pocházejí ze služby Google Analytics (1 čtenář = 1 absolutně jedinečný návštěvník dle definice Google Analytics)

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: