Server Twitter se ocitl pod útokem hackerů

twitterVe středu se na webu TechCrunch objevily citlivé informace patřící Twitteru.

Agentura Reuters oznámila, že mezi tyto citlivé údaje patří zejména finanční projekty, kontrakty, telefonní čísla či platové tabulky a další plány společnosti. Twitter plánuje příjem do roku 2010 vy výši 140 milionů dolarů s očekáváním prvního příjmu – skromných 400 tisíc dolarů – v třetí čtvrtině letošního roku. Citlivé údaje zveřejnil hacker.

Podle informací serveru TechCrunch doufal Twitter, že do konce roku 2013 bude mít komunitní web přes miliardu uživatelů, příjmy mají činit dokonce až 1,54 milionu dolarů, zaměstnávat hodlá 5 200 lidí. Samotný web, který informace zveřejnil, v dokumentu dodává, že byl neoficiální a prý už určitě nebyl dávno aktuální.

Twitter na svém oficiálním blogu napsal, že už jedná s právními poradci o případném dalším postupu. Nehodlá podporovat porušení práv a odcizení citlivých dokumentů. TechCrunch dříve řekl, že anonymní hacker se k těmto informacím dostal velmi snadno. Sami prý pročítali dokument dlouhé hodiny, některé informace nezveřejňovali, přesto „pár dokumentů mělo takovou informační hodnotu, že jsme si mysleli, že je v hodné zveřejnit je.“

Není divu, že je zájem o server Twitter takový zájem ze strany hackerů. Twitter je poskytovatel sociální sítě a mikroblogu, který umožňuje uživatelům posílat a číst příspěvky zaslané jinými uživateli. Založen byl v roce 2006 mužem jménem Jack Dorsey, mluví se o něm jako o SMS internetu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: