Rekord návštěvnosti českých webů

internetmalyNávštěvnost českých webů se v březnu tohoto roku vyšplhala na bezmála 6,49 milionů reálných uživatelů (RU). Oproti únoru jde o dvouprocentní nárůst. S odvoláním na data statistiky NetMonitor o tom informuje Týden.cz.

Nejvyšší měsíční návštěvnost měl tradičně portál Seznam.cz se 4,67 milionu uživatelů. Následoval zpravodajský iDnes.cz s 3,26 milionu lidí a rovněž zpravodajské Novinky.cz s návštěvností 3,07 milionu reálných uživatelů. Portál Centrum.cz na čtvrtém místě měl 3,06 milionu návštěvníků.

Také v denní návštěvnosti je v čele Seznam.cz (2,22 milionu RU). Následují Novinky.cz 871 tisíc RU a Centrum.cz s 588 500 RU.

Největším provozovatelem webů byla společnost Seznam.cz s celkovou návštěvností 5,1 milionu RU, druhý Centrum Holdings měl 3,63 milionu RU. Následují Impression Media (3,37milionu RU), Mafra (3,33 milionu RU) a CET 21 (2,86 milionu RU).

Návštěv z Česka zaznamenaly tuzemské weby celkem 5,05 milionu, což je nárůst oproti únoru o 2 procenta.

Vydání statistiky se o více než měsíc zpozdilo kvůli problémům s přechodem na novou metodiku počítání návštěvnosti. Březnová a dubnová data nakonec společnost Mediaresearch spočítala ještě podle staré metodiky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .