On-line magazín pro fanoušky sci-fi a fantasy

fanzine

Český internet má nový magazín pro fanoušky sci-fi a fantasy. V pondělí 13. června se portál Fanzine.cz dočkal spuštění beta-verze.

Společnost CzechNetMedia, která provozuje Topzine.cz, magazín pro studenty a mladé lidi do 34 let, uvedla v pondělí 13. června do veřejného beta provozu svůj nový internetový magazín Fanzine.cz zaměřený na sci-fi, fantasy a horor. Magazín má být jakousi žánrovou přílohou existujícího portálu Topzine.cz. Nový magazín Fanzine.cz vznikl z původní rubriky Hry a fantastika.

Z ARCHIVU: Topzine vyhlásil nej školní časopis na webu

Žánrových časopisů u nás mnoho není, na českém internetu vůbec. A to i přes to, že každý čtvrtý námi distribuovaný film do českých kin je v žánru sci-fi, fantasy nebo horor. Magazín Topzine.cz má dlouhodobě velmi silné zázemí fanoušků filmové, seriálové, ale i literární fantastiky, věřím, že s kompletním servisem Fanzine.cz budou čtenáři velmi spokojeni,“ uvedl tiskový mluvčí distribuční společnosti Bontonfilm Petr Slavík.

SOUVISEJÍCÍ: Studentský Topzine.cz se pochlubil návštěvností

Šéfredaktorem Fanzine.cz se stal bývalý editor rubriky Hry a fantastika Marek Hofman. Jeho magazín nyní přináší svým čtenářům aktuální zpravodajství i publicistické příspěvky z oblastí literatury, filmu, televizních seriálů a komiksu se zaměřením na sci-fi, fantasy a horor. Portfolio rubrik doplňují také deskové a karetní hry, LARP (druh her, založených na hraní role) a cony (setkání fanoušků fantastiky, pozn. redakce).

SEKCE TISK: Pevnost s kvalitním papírem a novým webem

Oficiální zahájení provozu Fanzine.cz má během letních prázdnin podpořit spotová kampaň na televizních stanicích AXN a AXN SciFi. Podpory se dočká také na samotném magazínu Topzine.cz, který v současnosti navštěvuje okolo 250 tisíc absolutně unikátních uživatelů měsíčně (dle metodiky Google Analytics). Redakce letos vyhlásila soutěž „Fantastická povídka“, do které se zatím přihlásilo 200 soutěžních prací. Více na www.fantastickapovidka.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,