Microsoft koupil Skype za 143 mld. Kč

skypeSpolečnost Microsoft minulý týden koupila provozovatele internetového volání Skype za cenu 8,5 miliardy dolarů, což je v přepočtu 143 miliardy českých korun.

Největší akvizice v dějinách společnosti Microsoft, to znamená nákup služby Skype. Podle spekulací v poslední době chtěl Skype koupit Google nebo Facebook. Komunikační služba byla založena v roce 2003, uživatelé pomocí ní zdarma volají po internetu, tu dnes využívá přes 250 milionů registrovaných uživatelů. Služba ovšem není rentabilní a pohybuje se ve ztrátě, loni se pohybovala okolo sedmi milionů dolarů (provozní zisk 264 miliardy dolarů).

Z ARCHIVU: Microsoft: „Google se pokusí zastavit naši spolupráci.

Připomeňme, že před třemi lety se hovořilo o převzetí Yahoo za 48 miliard dolarů, z dohody nakonec sešlo. Analytici přitom dnes odhadují, že cena Yahoo! se dnes pohybuje okolo poloviny této částky. Jak citoval Týden.cz viceprezidenta analytické společnosti Gartner Leif-Olof Wallina, vysoká pořizovací naznačuje, že nejspíše došlo k výběrovému řízení. Microsof podle něj získal silnou a velmi populární značku: „Zejména pro uživatele Skype je dobrým signálem, že firmu koupil zodpovědný majitel s dlouhodobou vizí,“ uvedl Wallin. Rizikem je ale fakt, že zavedení nových řídících procesů může vést ke snížení inovací a kreativity ve společnosti Skype.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. violista

    tak to půjde ten Skype jistě do kytek když jej skoupil nenažraný moloch Microsoft. Jistě to nenechá aby to jelo zadarmo. Když začne něco vyžadovat, tak skončím a půjdu k jiné konkurenci zdarma.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,