Microsoft: „Google se pokusí zastavit naši spolupráci.

ballmerVčerejším dnem otřásala skutečná mediální bomba – Microsoft spolupracuje s Yahoo!.

Obě společnosti se netají tím, že zbrojí proti konkurentovi – Googlu. Ten prozatím říká, že je na další vývoj zvědavý a o celou situaci se zajímá. S nečekaným tvrzením přišel večer Steve Ballmer, výkonný šéf Microsoft, věří, že Google se pokusí zastavit vzájemnou spolupráci plánovanou na minimálně deset let. Vyhledávač Bing, o němž jsme psali už dříve, bude integrován do webových stránek obou společnosti.

Ballmer podle listu Guardian  očekává agresivní lobování ze strany Googlu a tvrdou opozici. Výkonný šéf Yahoo Carol Bartz pak dodal, že smlouva přinese více soutěživosti na trh, ne méně. Vzájemná dohoda má více než 100 stran. Ballmer také věří, že dohoda pomůže zregulovat evropský trh, Google ovládá až 92% reklamy vyhledávacích serverů ve srovnání se 70% v USA. Yahoo by podle odhadů mohla ušetřit až 200 milionů dolarů.

Tiskový mluvčí společnosti Google Adam Kovakovich agentuře Reuters sdělil: „Vždy tu byla na poli internetu konkurence. Naše zkušenosti říkají, že rivalita přináší uživatelům mnohé výhody. O této dohodě bychom se rádi dozvěděli více.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .