Google zprovoznil vlastní sociální síť

google_plusSociální síť Facebook získala novou konkurenci, Google učinil výrazný krok a zprovoznil zkušební provoz služby Google+. Cílem společnosti je udržet si dominanci na internetu.

V dubnu letošního roku převzal pozici generálního ředitele Googlu spoluzakladatel Larry Page. Vlastní sociální síť je tak velkým útok na konkurenční Facebook. Hlavní prioritou generálního ředitele bylo právě zprovoznit vlastní sociální síť, postavení největšího světového vyhledavače je možná v ohrožení. „V minulosti si užili luxusu dělat ve svých sociálních pokusech omyly. Tento luxus už teď opravdu nemají,“ podotkl ke snahám Googlu analytik průzkumové agentury Gartner Ray Valdes.

ZAJÍMAVOST: Amazon.com představil Cloud Player – odstartuje „cloud” mánii?

Aplikace Google+ bude prozatím k dispozici v testovací verzi. Struktura připomíná nejznámější sociální síť Facebook. Dalším podobným znakem je tlačítko 1+, chová se podobně jako tlačítko „Like“ či „Líbí se mi“ na Facebooku. Mnozí odborníci však nejsou (co se týče osudu nové sítě) příliš optimističtí. Podle agentury Reuters se počet uživatelů Facebooku přibližil hranici 700 milionů uživatelů. Aplikaci v české verzi najdete na https://plus.google.com/.

google_plus_velke

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,