Gama Radio završí rok s novým webem a domácími úkoly

gama_zimaNová internetová prezentace Gama Radia je na světě, před vánočními svátky se dočkali návštěvníci www.gamaradio.cz nového kabátu.

Na zbrusu novém webu rádia www.gamaradio.cz najdou posluchači informace o tom, co Gama Radio právě hraje, kdo vysílá a kompletní program. Nechybí fotografie z akcí, zprávy o dění na českém serveru, předpověď počasí a fotografie z ateliéru Romana Lukáše (www.romanlukas.cz). Součástí webu jsou videoklipy regionálních kapel.

DOPORUČUJEME: Gama Radio se přestěhovalo

Další specialitou jsou večerní pořady Gama Radia od pondělí do čtvrtka ve 20:00. Všechny mají tento týden stejný název – Domácí úkol. Všichni autoři (PaedDr. Václav Netolický – pořad nejen o blues Modré pondělí, Míra Brunner – úterní CZ Music, Honza Řehák ml. – pořad Sazometná středa o progresivním rocku a Honza Pimper – čtvrteční Zostra) dostanou od hudebního dramaturga Martina Knola domácí úkol, ten obsahuje 15 hudebních úkolů. Za všechny zmiňme – „Jakou píseň by sis pustil při svém narození, pokud bys u toho byl?“ či „Jakou píseň si necháš zahrát na pohřbu?“. 29. prosince přijde do studia litvínovská kapela DPK (Děti pohřebního kvítí) hrající death metal.

PSALI JSME: Vánoce na Gama Radiu s tryskáčem

Ve čtvrtek 30. prosince se v Gamahospodě v mostecké Medúze uskuteční předsilvestrovská Rockotéka Gama Rádia aneb Pivní živáky naživo, vše začíná v 21:00, vstup je zdarma.

Poslední den roku 2010 bude na vlnách Gama Radia ve znamení posluchačů a jejich písniček na přání. Od rána až do půlnoci, navíc nechybí pivní živáky do hospod a na mejdany. V neděli 2. ledna pak čekejme živý koncert Inferno Nocturno, kapel Törr vydala tento nosič právě letos a mapuje koncertní turné.

gama_novyweb
Nový web spustilo Gama Radio 22. prosince. Screenshot: RadioTV, zdroj www.gamaradio.cz

Autor článku:

Komentáře (5)

 1. Barka

  Hluboce mě zklamalo rádio Gama. Ráno , odpoledne i večer dávají ten absolutně
  odporný, nechutný, chrchlací m…l. Slovo metal jsem k tomuhle hnusu nemohl přiřadit.
  Urazil bych výborné metalové kapely. Je to stejný pád, jako to bylo s AZ resp. Rockmaxem. Rádiem roku a zároveň rocku je nynější Rockmax. Nevím , kdo to dává do
  playlistu , ale v hlavě má nasráno. Tohle není rock!!! Brr, to byl hnus.

 2. Jose

  Tak Rock Max se začal po Beatu opičit
  a nevím jestli je to ten správný způsob
  a ta nejlepší cesta, ale to je jejich věc.
  No a Gama třeba hledá nějakou svoji cestičku,
  ale ono ji mělo našláplou už před tím.
  Ovšem je to v podstatě jedno,
  pro oboje bych musel použít NET.
  No já tam měl od 6-7 standardně BEAT.
  A od 7-8 pro změnu HEY. A bylo to dobré.
  Hendrix, Who atd. Nechci to zakřiknout,
  ale že by těm popařům už konečně někdo vysvětlil,
  co je rock a co není ?
  Anebo je to tím, že tam nebyla ta dvě strašidla pohromadě.
  Je zajímavé, že nejlepší vysílání této stanice nastane,
  když tam nejsou.
  Už 2x jsem chytl, že byli někde na dovolené
  a zaskakoval je jiný moderátor a bylo to vždy tak 10x lepší.
  Nyní tam byl jen jeden. A bylo to normálnější a snesitelnější
  a nebyl to zdaleka takový pitomoučký opruz jako,
  když se tam slezou oba.
  Takže to šlo naprosto v pohodě poslouchat.
  Ovšem v 8 už jsem zase nasadil BEAT.
  Nic méně tu hodinku bylo to HEY dobré.
  Hráli fakt rock a ten druhý prudič, tam neprudil,
  tak to bylo v pohodě.
  Dobré je, že oboje jde z FM,
  takže žádný net, žádný sat.
  Pohodlně FM. Takže jsem spokojen.
  I když nejvíce u mne zabodovalo něco,
  co musím už přes NET, protože to na FM nemám.
  A to OLDIES RADIO o víkendu a to
  s Jimmy Pagem, když mu bylo 13 let !!!
  http://www.youtube.com/watch?v=j0tAOIQiz-8
  Tak to je dobré, zde už je to na netu…

 3. Barka

  Jose Rockmax se neopičí, on se musel kvůli Beatu ve Zlíně přeorientovat na rock.
  Hrůzy , které hrál , zase namůžu napsat me..l , já osobně nepovažuji ani za hudbu ,
  ani za rock, ani za nějakou odnož. Tohle hrají a poslouchají ujetí lidé , kteří
  to nemají v hlavě v pořádku.A kecy , že tam hrají nejlepší rockeři. Cha cha. Průměrní
  jazzmani by je vyučili. Takže pro mě Rockmax hraje dobře, Hey jsem vyhodil z předvolby,
  poněvadž nikdy nevíš , kdy se tam ozvou ty dvě trubky. Oldies poslouchám pravidelně ,
  Beat taky ,Sky neposlouchám a ještě jeden šmejd na Gamě a jde z předvolby do prdele,
  tak jak všechno chrchlavé. Já jsem v tomhle nekompromisní a poslouchám rock.

 4. Jose

  Já ti jenom naznačuji, že v OBOU případech může být důvod BEAT.
  Tedy Rock Max se specializoval na ,,chrlení krve“ a protože tam přišel BEAT, tak usoudil, že lépe udělá, když se přeorientuje na ROCK.
  No a GAMA, které zase hrálo ROCK, tak tam má také v Mostě za zadkem BEAT, tak zřejmě usoudilo, že nemá smysl konkurovat Beatu a šlo mu z cesty a přeorientovalo se ,,na chrlení krve“ třeba. Já nevím. Ještě jsem tu tvoji informaci neověřoval.
  Tedy i já jsem vybíravý. Tedy sice uvádím, že na FM zde máme 8 rockových rádií, tedy počítám, že stále ještě hraje rockovou hudbu i Rock Max i Gama i Hey. Ale ve skutečnosti mi mojim sejtkem projde jen maličko stanic. A to ještě nejsou ani rockové. Tedy víceméně Radio 1, Český rozhlas Radio Wave, Beat, Oldies rádio, Ethno rádio a to je tak asi všechno. Čili těhle 5 a tím to pro mne končí. Ale jsem ochoten přiznat, že na Rock Zone zahrají rock, že na Hané Olomoucko Sky Rock ho hrají taky. Že Vltava je někdy zajímavá. A Leonardo konec konců taky. A že i Country rádio má hodně do sebe nebo i třeba Samson. Ale v podstatě tím nejtěsnějším kriteriem mi projde těch prvních 5 jmemovaných. Těch si opravdu vážím. To je první liga. To ostatní tak maximálně druhá a třetí a čtvrtá a pátá atd. atd.

 5. Jose

  Ovšem ještě to musím doplnit o zcela specifické postoje ke každému z nich a prostě úplně jiný způsob poslechu. Tedy Radio 1 a ČRo Wave jsou pro mne důležitější nežli Beat, tedy hrají tam podle mého názoru větší pecky nebo pro mne důležitější věci. Ale hrají je jen v několika přesně určených a přesně specifikovaných pořadech. Jinak tam taky hrají i věci, které vůbec neposlouchám a které mě nezajímají ani, co by se za nehet vešlo. Čili na obou těhle rádií si vybírám jen nějaké přesně určené věci. BEAT pak naopak jsem ochoten poslouchat kdykoli a kdekoli a beru ho jako takové absolutní lidové rádio pro absolutní většinu a snad tam ještě neodehráli věc, která by mi vyloženě vadila nebo, že by jsem ho musel nasraně vypnout. Takže ten naopak mohu poslouchat furt, tedy v autě, v práci, doma na chatě, kdekoli a kdykoli a nepřetržitě, třeba 24 hodin v kuse. A zase úplně jiné je to u Oldies rádia. Tam mi sice taky ještě nikdy nenaštvali. To ne. Ale minimálně po třech dnech nebo po řekněme dvou hodinách mě to začne nudit. Nemá to ten rozptyl a rozsah jako Beat. Není to o rocku všeobecně. Je to jen Oldies. Čili tam už je pro mne rozdíl od Beatu. Mohu to sice kdykoli a kdekoli. Ale pouze krátce. 2 hodiny a dost. Beat běžně poslouchám třeba 8 hodin. Nebo Beat mohu běžně 7 dní v týdnu. Oldies rádio ne. Pustím ho 3 dni po sobě. Ale čtvrtý už si ho nepustím, protože to bude to samé. To už prostě nejde. Musím si dát 14 dní pauzu a pak ho mohu zase pustit. Takže vážím si ho hluboce. Mám to rád. Ale ne furt. No a úplně jiné je to u Ethna. Tam se musím prostě trefit. Tam ty pořady neznám jako u R1 nebo Wave. Nevím co a jak a kdy tam je. Nemohu je kdykoli jako Beat nebo Oldies, s tím, že Beat dlouze, protože je různorodý a všelijak se mění a Oldies je víceméně monotóní, jen o Oldies i když skvělé, tak jen krátce. Tak u Ethna se musím trefit. Zapnu. Nelíbí vypnu. Zapnu, moc líbí, nechám hrát, třeba hodinu, dvě. Trefím, netrefím. No, ale prostě těhle 5 je o něčem. Ten zbytek poskakuje někde za nimi. Vše.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: