Fotograf magazínu TOPZINE.cz vyhrál na Czech Press Photo

logoNa pražském Czech Press Photo 2011 bodoval kromě jiných i fotograf Vojtěch Herout, který vystupuje pod jménem VOJTa Herout. Jeho fotografie můžete znát z magazínu TOPZINE.cz. V soutěži vyhrál se svým originálním ztvárněním exprezidenta Václava Havla.

Vítězná fotografie z kategorie Lidé, o nichž se mluví, pochází z premiéry k filmu Odcházení, které Václav Havel režíroval. „Spíš patřím mezi lidi, kteří se necpou do předních řad. Radši sleduju dění zpovzdálí. Ostatně i díky tomu vznikla tahle fotka – byl jsem prostě jinde než velká většina kolegů fotografů, a viděl tak děj z jiné strany,“ uvedl Vojtěch Herout.  Vojtěch Herout alias VOJTa Herout, který pro TOPZINE.cz fotí již od 5. ledna 2010, porazil řadu konkurentů, i když mu je teprve 28 let.

PSALI JSME: Dva roky magazínu TopZine.cz předznamenají novinky

Hned, jak jsem se tuto zprávu dozvěděl, volal jsem Vojtovi, abych mu pogratuloval. Jsme rádi, že máme takového člena redakce. V sobotu má naše redakce oslavu druhých narozenin Topzinu, tohle je skvělý dárek,“ uvedl za TOPZINE.cz provozovatel Martin Peška. Topzine.cz je internetový magazín pro studenty a mladé lidi do 30 let, který existuje teprve dva roky. V symbolické datum 9. 9. 2009 jej založili spolužáci z vysoké školy. Dnes ho provozuje společnost CzechNetMedia s.r.o. Kompletní výsledky hledejte na http://czechpressphoto.cz/cz/.

havel_vitezVítězný snímek, zdroj: TOPZINE.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: