ČT spustila portál TýYó

tyjoNÁHLED UVNITŘ – Pro děti ve věku od 4 do 14 let je určen zbrusu nový internetový portál TýYó, název odkazuje na stejnojmenné dětské odpolední pásmo Jedničky České televize.

Nekomerční internetový portál České televize s názvem Tý Jó nabízí prostor bez reklamy se „zábavou, chytrými hrami„, ale také aktivitami, které děti odvedou od počítače včas k reálné hře či pohybu. Testovací betaverze portálu www.ceskatelevize.cz/tyyo bude spuštěna v úterý v poledne. „ČT chápe dětský portál jako svou vlajkovou loď na cestě k dětskému divákovi, považuje tento prostor za živý organismus, který děti zaujme, pobaví a obohatí jen v případě, že se bude dál vyvíjet, rozšiřovat a přizpůsobovat v přímé reakci na ně a jejich rodiče,“ uvedl ředitel divize Nová média ČT Milan Fridrich.

PSALI JSME: ČT opráší archiv, vrátí „S politiky netančím“, Sklep i Cimrmana

Portál TÝ YÓ je rozdělen na tři prostředí podle věku. Safari (předškoláci: 4-7 let) je koncipováno jako barevný svět plný zvířátek, která s dětmi komunikují a jsou laskavými a trochu legračními průvodci celým prostředím (výtvarnice Jitka Petrová). Ponorky v podmořském světě (mladší školáci: 8-11 let) lehce evokují dobrodružný svět Julese Vernea a hravým způsobem láká k prozkoumání podmořské hlubiny (výtvarník Lukáš Fibrich), vesmír s planetou obydlenou mimozemšťany (nebo možná spíš mimoni) bude blízký nejstarším dětem, které už klasickým pohádkovým postavičkám odrostly (starší školáci: 12-14 let; výtvarník Václav Blín),“ přibližuje novinku Česká televize.

tyjo_webHomepage nového webu České televize pro děti, pro zvětšení klikněte myší. Zdroj: Nová média ČT.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .