ČRo spouští na webu jazzovou sekci

cro_jazzNový tematický web věnovaný výhradně jazzu spustil dnes, v úterý 18. ledna Český rozhlas. Jeho součástí je webové rádio.

Nadstaniční web jazz.rozhlas.cz vznikl v rámci zadání prozatímního ředitele ČRo Petra Duhana, to požadovalo „vytvářet nízkonákladové weby a soustředit se na využití vnitřních rezerv„. Jazzová sekce integruje jazzový obsah různých stanic Českého rozhlasu. „Jeho cílem je přinášet aktuální zpravodajství zejména náročným zájemcům o jazzovou hudbu s vyhraněným vkusem, kterým nedostačuje nabídka stávajících jazzových pořadů,“ dodává Český rozhlas v tiskové zprávě. Organizačně je zajišťován redaktory ČRo 3 – Vltava.

PSALI JSME: ČRo 3 – Vltava pokračuje s projektem Rok německého jazyka

Nezbytnou součástí je „Euro Jazz„, internetové rádio a má být srovnatelné s kvalitními jazzovými webcasty rádií ve světě. Tři pětiny celkové produkce (tedy 60%) tvoří jazz evropský. „To hlavně proto, že se chceme odlišit. Americký be-bop a swing vysílají na internetu tisíce rádií z celého světa, a navíc je hrajeme i na Vltavě. V Česku vyrůstá nová generace jazzových hudebníků, která má respekt k tradici, ale zároveň pokukuje po tom, co se děje v Polsku, Francii, či Norsku, což jsou dnes jazzové velmoci. Evropský jazz představuje fenomén, který není možné opomíjet a právě veřejnoprávní rozhlas by mu měl dát prostor,“ říká Petr Vidomus, hudební publicista a redaktor nového webu.  Novou stanici lze naladit jak na interentu v několika kvalitách (dokonce i 256 kbps), ale také v mobilních telefonech.

K TÉMATU: ČRo nově přes iPhone a Android

Nová služba jazz.rozhlas.cz je promována na většině stanic Českého rozhlasu. Na své si přijdou i příznivci starších žánrů jako swingu a hard-bopu. Navzdory názvu zde má své místo i jazz český a americký.

cro_jazz_banner

Nový projekt jazz.rozhlas.cz vznikl v rámci redakčních kapacit stanice ČRo 3 – Vltava.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .