VideoDiář: Zloději nakonec zvítězili

radiotv-archiv33V nedávné době znervózněli někteří motoristé. Na serveru YouTube se objevila videa ukazující, jak lze různými primitivními způsoby ukrást auta různých značek. Navenek se sice většina majitelů plechových miláčků tvářila, že to je jasný podvod, kterému uvěří jen blázen, ale červ pochybností vrtal u každého z nich. Co když přece jen…

Všechno se naštěstí brzy vyjasnilo. Série krátkých videí, která zachycovala partu mladých zlodějů při krádežích různých vozů, a to za pomocí elektrického paralyzéru, análního vzrušovadla, dálkového ovládání, silného magnetu, nebo zvonu na pročištění ucpaných odpadů, byla dobře promyšlenou reklamou na produkty pojišťovny Direct. Jak informovaly stránky lidovky.cz, společnost Mark/BBDO si za tyto reklamy minulý týden odnesla Grand Prix na moskevském festivalu reklamy Red Apple.
Podle výrobců reklam, vidělo tyto krátké filmy na YouTube a Stream.cz přibližně 1,5 miliónu diváků jen během prvního měsíce. „V Česku je pojištěno proti krádeži pouze 20 procent automobilů. Naším cílem bylo vzbudit zájem o tuto problematiku. V první fázi kampaně jsme proto umístili na servery YouTube.com a Stream.cz pět videí, kde jsme ukazovali, jak jednoduše a rychle lze ukrást auto. V druhé fázi jsme videa na internetu podepsali značkou Direct a doručili tak sdělení k divákům,“ uvedl ředitel Mark/BBDO Petr Topinka.
Nervozita a nejistota by tak měly být rozehnány, ale co když někde někdo tím elektrickým paralyzérem to auto skutečně umí otevřít….

Elektrický paralyzér

Anální kolík

Magnet

Záchodový zvon

Dálkový ovladač

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .