VideoDiář: Diskuse z válečného území

radiotv-archiv1Nedávno jsem si zde stěžoval, že povolební Otázky Václava Moravce měly pochybnou dramaturgii. To ale neměnilo fakt, že OVM jsou jedním z nejlepších a nejprofesionálnějších pořadů, co české televize nabízí. Potvrzuje to nedělní vydání, které bude vysílané z Afghánistánu.

Ojedinělý zážitek čeká na pravidelné diváky diskusního pořadu Otázky Václava Moravce. Už jsme si zvykli, že před volbami vyjíždí Václav Moravec do krajů, kde moderuje speciální vydání svého pořadu. Tentokrát však pocestuje poněkud dál. V neděli 2. listopadu poběží OVM živě z hlavního města Afghánistánu Kábulu. Už samotná skutečnost, že dosud není známo místo vysílání – nejpravděpodobnější je letiště české základny, ale o přesném místě rozhodne až aktuální bezpečnostní situace – dodává tomuto pořadu punc nečekaného dobrodružství.
Hosté pořadu se budou samozřejmě vztahovat k místu konání debaty: náčelník generálního štábu Armády ČR Vlastimil Picek, velitel čs. vojenského kontingentu Pavel Lipka, vedoucí rekonstrukčního týmu v provincii Lógar Václav Pecha, zástupci afghánské vlády, místní správy a armády. Potřebné politiky pak dodá telemost, v němž budou zpovídáni: ministryně obrany Vlasty Parkanové, generální tajemník NATO Jaap de Hoop Scheffer, místopředseda Sněmovny a stínový ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a další.

Debatovat se bude samozřejmě o české vojenské účasti v Afghánistánu, její budoucnosti a jejím financování. „Diskuse se nevyhne ani vlivu světové finanční krize na aktivity NATO a české armády, umístění americké radarové jednotky v Česku a zařazení do bezpečnostního systému NATO,“ sdělil  iDNES.cz mluvčí České televize Ladislav Šticha.

Jeden z výjezdních speciálu OVM

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .