VideoDiář: Blbost měsíce (minimálně)

radiotv-archiv21Absurdní požadavky jsme většinou zvyklí slyšet od politiků, kteří jsou často loutkami v rukách lobbistů. Informace, která se včera objevila na internetu však normálního člověka spolehlivě dostala. České televizi se podařil dokonalý vtip, když se vytasila s požadavkem na placení koncesionářských poplatků za každý počítač s internetem. A co mobily? Mobily jsou vosk?

Tento sloupek by mohl začít slovy … a znáte tuhle? Informaci, kterou včera zveřejnila média, lze totiž považovat za vtip. ČT by ráda vybírala koncesionářské poplatky za každý počítač připojený na internetu. Argumentace? „Návrh na zpoplatnění počítačů i bez televizní karty existuje. Díky rozvoji televizních technologií mohou uživatelé na internetu sledovat vysílání v prakticky totožné kvalitě, jako v televizi. ČT24 můžeme sledovat v současné době různými způsoby, stejně jako další internetová vysílání. Proč by tedy neměl internetový divák platit poplatek, když jej platí běžný televizní divák?“ uvedl pro Novinky.cz Ladislav Šticha, tiskový mluvčí ČT. Dosud se platí poplatky pouze za počítače vybavené televizní kartou či digitálním tunerem, a to pouze tehdy, pokud je jediným zařízením schopným v domácnosti přijímat televizní programy.

Touto snahou se Česká televize projevuje jako trapný nenasyta. Jejich představu si dost dobře nedokážu představit. Zejména v době, kdy obě celoplošné komerční stanice nabízejí své produkty na internetu zcela zdarma. O možnosti, že by absurdní návrh někdo někdy schválil, si dovolím silně pochybovat. Jestli se vedení ČT nelíbí, že se někteří diváci dívají na ČT24 přes internet ZADARMO, lze nalézt dva způsoby řešení. 1) zpoplatnit přístup na tyto stránky (Výsledkem by byla nulová návštěvnost.); 2) zrušit stránky (Výsledek by byl stejný, jako u bodu 1.)
Ovšem i totálně blbé návrhy by měly být dotaženy do dokonalosti. Nějak mi v tomto „hamty hamty“ návrhu chybí mobilní telefony. Co když se někdo na ČT24 dívá přes mobilní telefon? Jen tvrdě po něm.

Pro tvůrce návrhu jedna píseň od Dire Straits

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .