Václav Kasík si udělil zlatého padáka?

kasikklicvelkyPodle serveru Novinky.cz, bývalý šéf České filharmonie Václav Kasík ztratil během svého loňského tříměsíčního angažmá v čele muzikantů služební kreditní kartu. Neznámý zloděj se tak dostal ke kontu filharmonie a celé jej vyždímal, ztratilo se 192 tisíc korun. Nebyl to žádný kumšt, Kasík totiž měl u karty i PIN kód.

Za našich časů se ujalo rčení: „To ať vykládá holubům!“  Nějak se mu lepí smůla na paty. Jako akcionáři Radia Alfa, a.s., se mu rádio utopilo v dluzích, jeden z akcionářů byl (nebo se) dokonce zastřelen. A jako generální ředitel Českého rozhlasu měl při vyúčtování nákladů na rekonstrukci potíže. Rekonstruoval s podezřelými účetními transakcemi, proto ho Rada ČR odvolala (místo trestního oznámení). Mimochodem nikdo po něm nebyl v rozhlase zvolen (Rada nyní není kompletní). První, ještě řádně jmenovaný, se vypoklonkoval ze zdravotních důvodů.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejsou trafika Václava Kasíka, vyhrávali filharmonici…

Nejlepšího zviditelnění ovšem dosáhl v čele České filharmonie, kde se ocitl jako kamarád bývalého ministra kultury. I když se holedbal muzikantskou minulostí, váženým se u filharmoniků nestal. Ti mu to dávali veřejně na vědomí. A nyní, taková smůla, se provalila ztráta služební kreditní karty?!?

Takže tradičně – po jeho odchodu je v organizaci prázdná pokladna. No, prostě: smolař.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: