Úchylný televizní Upír dětem

televizemaleMagion, Vega, Studio kamarád. Do výčtu by možná ještě měl patřit čertík Bertík. To byly pořady určené dětem v době, kde jsem mezi nejmenší diváky patřil i já. Rozhodně bych ale nechtěl patřit mezi dětské diváky dnes. Některé pořady totiž působí dojmem jako by měly děti spíš vyděsit, případně je připravit na úchylnou realitu života. Nejhorší z nich nabízí pod názvem UP paráda televize Public.

V sobotu jsem omylem překlikl ovladačem na Public. Není to televize, kterou bych sledoval nějak často a tak mě pohled na obrazovku vyděsil. Před amatérským barevným pozadím se producíroval Václav Upír Krejčí. Byl bych se ochoten smířit s příšerným výtvarným zpracováním pořadu, byl bych i schopen smířit se s faktem, že pořad naprosto postrádal zásah osvětlovače, takže místy byl jeho hlavní aktér nasvícen pouze zepředu a působil opravdu hrozivě, ale s čím se rozhodně smířit nešlo, byli samotní aktéři pořadu.

Samotný Upír se v pořadu stylizoval do role infantilního vousatého dítěte. Což nejen není stylizace uvěřitelná, ale kdyby měl baloňák, už ho dávno musela zatknout policie. Upírovo žvatlání postrádalo jakýkoli smysl, o náznaku scénáře ani nemluvě, a snad žádné dítě nemohlo pochopit, o co tomu chlápkovi vlastně může jít. Ještě o třídu horší ale byli další účinkující. Skupinka zpívajících vodníků působila, jako kdyby je autoři pořadu našli na Hlavním nádraží a chlapíka, který představoval „souseda zezdola“ by mohlo zachránit pouze, kdyby byl mentálně retardovaný. Krom toho, jeho hláška že má všechny děti rád jen samotným podáním vytvořila nový trestný čin s názvem verbální pedofilie.

Ve většině dětských pořadů se objevují kreslené pohádky a ani pořad Upíra Krejčího není výjimkou. Oproti ostatním pořadům je ale i na kreslených pohádkách vidět jak malý má celý pořad rozpočet. Pohádky jsou totiž tak mizerné kvality jako by je autoři stáhli z YouTube.

Krom kreslených pohádek se děti ještě dočkali divadélka s nafukovacími zvířátky. To nejen že postrádalo jakýkoli děj, ale ještě k tomu bylo podkresleno hudbou skupiny Maxim Turbulenc. Pokud tedy do té chvíle dětem nějaké mozkové buňky zůstaly, tak v průběhu divadélka spáchaly hromadnou sebevraždu.

Pořad nazvaný UP paráda je bezpochyby tím nejhorším co kdy některá z televizí pro děti vyrobila. Částečnou omluvou sice může být, že jde o TV Public, ale ani tato parodie na televizní stanici by neměla týrat děti něčím tak příšerným.

Autor článku:

Komentáře (2)

 1. SETI72

  I já jsem nedávno při přepínání zastihl tento pořad, a musím souhlasit s autorem článku. Je to opravdu neuvěřitelně zničující podívaná. A to jsem se na to díval jen asi 3 minuty, dýl to prostě nešlo.

 2. Barka

  Tenhle článek je perfektně napsaný. Já osobně jsem Upíra viděl také. Asi 2 minuty
  a dostal jsem záchvat smíchu. Nevím , kolik tam měl vystoupení a jestli jsem viděl
  to samé , ale já jsem se bavil. A děckám to neublíží. Ti jsou už daleko otrlejší
  než my. Ti nemají vůbec potuchy o Bertíkovi. Ty zajímá Pokémon a další hnus.
  Děcka na tom zajímá , že vidí nějakého netvora nebo co. Tak asi Upír vypadal.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .