TV Diář: Uherské Hradiště 90210 (4 VIDEA UVNITŘ)

radiotv-archiv15Dnes začíná další ročník LFŠ v Uherském Hradišti; pubertální hvězdy zestárnou ve stejném seriálu; ČD se vrhají na televizní trh; muzeum v četnické stanici; neděle v České televizi a vtipné spoty o přírodě.

Začíná LFŠ
● Dnes startuje 34. ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Na kapitánském můstku vystřídal letitého vojevůdce Jiřího Králíka mladý a nadějný Pavel Bednařík. Pro milovníky filmů bude od 25.7. do 3. sprna Uherské Hradiště opravdovým rájem.
Když tak píšu o filmu, přichází mi na mysl jedna věc, kterou se v současnosti baví mnozí filmoví intelektuálové – filmový patlal F. A. Brabec nachystal další lahůdku. Zatímco Kytice byla dvouhodinová lesklá reklama na oplatky Opavia, tak Máj slibuje skutečný patetický zážitek. Loňský neumětelský hit Kvaska má, zdá se, solidního nástupce. Jan Tříska deklamující verše je neuvěřitelný, v pozadí plují fialové mraky a Matěj Stropnický dodává Máji další rozměr. To vše lze, díky zkušenosti s předešlou tvorbou F. A. Brabce, vyčíst už z pouhého traileru, který přikládám.

Trailer k Máji

Nové Beverly Hills i s Brendou, Kelly a Donnou
● V USA se znovu natáčí pubertální kultovka Beverly Hills 90210. V rolích starých a zkušených postav se v něm vrátí Shannen Doherty známá jako Brenda Walshová, Jenie Garth alias Kelly Tailorová a Tori Spellingová, která hrála postavu Donny – nezapomenutelný byl díl, v němž Donna vypila 2 deci šampaňského a za skandování snad celé Kalifornie „Pusťte Donnu k maturitě!“ odmaturovala a následně nastoupila na protialkoholní léčbu. Osobně si myslím, že bez vlny Luka Perryho to nebude ono.

Původní Bé Há

Nové Bé Há

ČD budou mít internetovou televizi
● České dráhy spustí od srpna ostrý provoz své internetové televize. K vidění budou novinky, selfpromotion a klipy pro milovníky ocelových ořů. Televize je na stránkách http://tv.cd.cz.

Kryšotovo“ muzeum
● V Saint-Tropez vznikne nové muzeum. Vybudováno bude v bývalé četnické stanici, kterou proslavil Cruchot a spol. Relikvií z „četnické“ série se v něm ale nejspíš nedočkáme, protože expozice bude věnovaná místnímu umění a tradicím.

Neděle na ČT
● Zatímco na ČT1 poběží v neděli ve 20:00 geniální Eva tropí hlouposti – letos už nejméně podesáté, tak na „dvojce“ dávají Večer na téma… Kosovské dilema. Od 20:00 až do 22:45 bude divákovi předložen komplexní pohled na problém dnešního Kosova.

Veselá ekologie
● Televizní stanice Animal Planet propaguje ekologii. Vtipně a animovaně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .