TV Diář: Sledovanost zahajovacího ceremoniálu olympiády (VIDEO UVNITŘ)

radiotv-archiv31V dnešním zápisníku se opět budu věnovat olympiádě. Dozvíte se, kolik diváků sedělo u obrazovek při zahájení, proč ČT24 vysílá místo sportovců titulek,a jestli se v Číně nepohybuje nějak moc novinářů. Pro osvěžení přikládám na závěr i jeden sportovní a plastelínový film.

4 000 000 000 diváků
● Přibližně 4 miliardy diváků na celé zeměkouli se v pátek 8. srpna dívalo na zahajovací ceremoniál XXIX. olympijských her. V samotné Číně, jejíž populace činí zhruba 1,3 mld. lidí, se na slavnostní zahájení koukalo 840 miliónů diváků.
V České republice si pompézní čtyřhodinové oslavy z Ptačího hnízda nenechalo ujít 780 tisíc diváků při podílu na publiku (share) 51,1 % – oboje v kategorii 15+. A například v USA měli smůlu, protože diváci se přímého přenosu nedočkali. Jak uvedly stránky Marketer.sk, společnost NBC, jež vlastní práva na vysílání Her, se rozhodla, že divákům přímý přenos neposkytne a odvysílala pouze záznam.

ČT24 záběry z olympiády nevysílá
● Ti z vás, co sledují zpravodajskou stanici ČT24, si možná všimli titulku „Omlouváme se, ale ČT nemá licenci pro volné šíření záběrů z OH prostřednictvím satelitu a na internetu“, který nahrazuje reportážní záběry z Her. Důvodem je dostupnost tohoto vysílání i v zahraničí. ČT totiž nevlastní práva pro šíření záběrů z LOH mimo území ČR. Vysílání ostatních kanálů včetně ČT2 a ČT4 Sport, které se zcela věnují přenosům a pořadům z olympijských her,  je a bude bez omezení.

Poměr sportovec/novinář je 1:2
● Olympiáda v Číně je v mnoha ohledech rekordní. Na letošní Hry se kvalifikovalo celkem 11 194 sportovců (rekord). Akreditovaných novinářů je 23 503 (také rekord).
Rekordní, i když mnohem skromnější, je zájem českých médií. Celkově se akreditovalo 65 zástupců médií – 37 novinářů a 28 zaměstnanců a pracovníků České televize. Českých sportovců je 134.

Sportovní ovce
● Na závěr pro vás mám jeden velice veselý animák, v němž sice není přímo ukázána olympiáda, ale fotbal je také olympijských sport, tak co… A jméno Nick Park zaručuje zábavu té nejvyšší kvality.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .