TV Diář: Sedm sprostých slov, komunitní stránky a vítězný dokument (2 VIDEA UVNITŘ)

radiotv-archiv13Krásná reklama, další pokus o úspěch na internetu, sledovanost veřejnoprávní zbytečnosti, vítězství dokumentu ČT, trapas s německou vlajkou a smutná zpráva z Los Angeles – to je obsah dnešního TV Diáře.

● Reklama s názvem Baking of se stala absolutním vítězem v soutěži British Television Advertising Craft Awards. Jde o televizní spot na Škodu Fabia, na který bylo potřeba šestnáct pekařů a cukrářů, 180 vajec, sto kilo mouky, sto kilo cukru a nespočet ovoce, čokolády a mandlí. Výroba trvala čtyři dny. Mimochodem, reklamu nedělali Češi ale Britové.

Nova a Prima chystají další útok na globální síť. Konkrétní strategie se zatím drží v tajnosti, ale deník E15 se domnívá, že půjde o tzv. komunitní stránky, které se obě televize pokusí na podzim vybudovat kolem úspěšných seriálů, soutěží, atp. Zatímco TV Prima proniká do počítačů nenápadně za pomocí novinek.cz a stream.cz, kam zdarma umisťuje své seriály, její nabubřelejší sestra nešetří penězi ani chvástavými prohlášeními a v krátké době půjde již o její třetí pokus ovládnout internet. Zatím se Nově moc nedaří, tn.cz má zaděláno na titul „průšvih roku“ a nákup blog.cz odhalil jednu velkou nafouknutou bublinu. Komu není rady, ….

● V předchozím TV Diáři jsem se nelichotivě vyjadřoval o pokleslé rádobyprestižní estrádní soutěži Hvězda mého srdce, jejíž výsledky jsem považoval za nedůležité a zbytečné. Stejně tak je nedůležitá i informace, že se na toto očividné mrhání penězi v sobotu dívalo více než 1 100 tisíc diváků. Zase tak vysoké číslo to není a navíc nejde o sledovanost ale o kvalitu a ta zůstala pod nejnižší hladinou měřitelnosti.

● Zábavní a dramatická tvorba na České televizi je sice tristní, ale u dokumentů je to víceméně naopak. Tam drží veřejnoprávní televize vysoký standart, i když za Občana Havla, kterého nakonec produkovala TV Nova, si čárku k dobru nepřidají.
Na 3. MFF evropského umění Arts&film 2008 v Telči však bodovalo hned několik dokumentů z produkce České televize. Za zmínku stojí Grand Prix cena Vojtěcha Jasného za dokument režisérky Olgy Špátové s názvem Dobře placená procházka – 07.

● Faux pas z přátelského fotbalového utkání Česko – Litva, kdy čeští fotbaloví funkcionáři pustili Litevcům lotyšskou národní hymnu, připomněl přehmat německé veřejnoprávní ARD. Při zpravodajství z Eura 2008 grafici popletli barevné pruhy na německé vlajce – v černo-červeno-zlaté kombinaci prohodili prostřední červený a horní černý pruh.

● Ve věku 71 let zemřel v neděli v Los Angeles známý herec, komik a publicista George Carlin, který se proslavil svými skeči nabitými politicky nekorektním a černým humorem. Slavným se stal díky „Sedmi slovům, které nesmíte říct v televizi“, jež z něj v 70. letech udělaly ikonu mladých bojujících proti establishmentu. Celá aféra tehdy skončila až u nejvyššího soudu, který nakonec povolil užívání hodně vulgárních slov ve veřejném vysílání v USA v „určitém kontextu“ a v době, kdy je nemohou zaslechnout děti.
Slavných „Sedm slov“ přikládáme ve videu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .