TV Diář: Reklama zničila Johna Matrixe (2 VIDEA UVNITŘ)

radiotv-archiv40Prima neumí umisťovat reklamní bloky do filmů a seriálů. TV Barrandov konečně oznámila datum svého startu. Noirové příběhy s Alainem Delonem se opět vrací na naše obrazovky a na závěr jedna kontroverzní reklama.

Přerušení uprostřed rozřešení
●Když v roce 1994 startovala TV Nova, rozběhla se i vášnivá debata o přerušování pořadů reklamními bloky. V té době jsem stál na té umírněnější straně a v mém pubertálním věku mi to přišlo správný „jako v Americe“. I dnes jsem k vkládání reklamy shovívavý, ale některé zásahy TV Prima mě dokáží pěkně vytočit. Nejprve strčili reklamu do závěrečné rozřešení případu Hercula Poirota přibližně dvě minuty před koncem celého filmu a v sobotu roztříštili závěrečnou sekvenci Komanda. Na tento spektákl jsem se opravdu těšil, protože jsem jej viděl naposledy jako dítě, ale po tom, co Arnold vystřelil a místo toho, abych viděl, kterého ze svých přibližně osmi tisíc protivníku zabil, naběhla reklama. Znechuceně jsem odešel spát. Ovšem úvodní scény nezklamaly. Trochu jsem zapátral a nabízím vám nošení stromu, laškování se zmrzlinou, krmení kolouška (nebo srnky) a rybaření. To celé v nesmrtelném podání „herce“ kamenného výrazu Arnolda Schwarzennegera, jenž hrál postavu Johna Matrixe.

Koukáme míň na telku
●Češi si meziročně polepšili ve své závislosti na blikajících obrazovkách. V letošním květnu se dívali v průměru o dvě minuty kratší dobu než v předchozím roce a prime time dokonce o 15 minut méně než předloni. Pomalu ale jistě národ zjišťuje, že v bedně dávají kulový.
Podrobnější meziroční srovnání vám nabídnu v pravidelné čtvrteční analýze sledovanosti.

TV Barrandov se rozhoupala
●Nováček mezi českými televizemi, který se netají obřími ambicemi, se konečně rozhoupal a oznámil pevné datum, kdy naostro spustí své vysílání. Uvidíme, jestli 11. leden 2009 bude opravdu pevný a neměnný.

Delon na ČT1
● Ode dneška budeme moci každé pondělí až do 8. září sledovat Alaina Delona v nejlepší formě. Filmy poběží na ČT1 vždy od 22:20 a celou sérii startuje jeden z mých nejoblíbenějších snímků této doby Smrt darebáka – korupce, vysoká politika, férový hrdina, nečekaná úmrtí, navíc krásná Ornella Muti a démonický Klaus Kinski.

Stáhnutá reklama
●Na závěr vám představuji reklamu, která rozbouřila klidné anglické televizní vody. Firma Heinz se tento počin nakonec rozhodla stáhnou z vysílání. Jeden polibek a tolik humbuku. Také vám ten máma připomíná Roberta De Nira?

Dodatek:
V pátečním TV Diáři jsem se pokoušel zjistit, zda lákavý nadpis Nahý baby v televizi přiláká více čtenářů. Výsledek předčil má očekávání, protože jich bylo přibližně čtyřikrát více než obvykle. Erotika je věčná a sex vděčný.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .