TV Diář: Politika smrdí – videa z dokumentu Vládneme, nerušit (UVNITŘ)

radiotv-archiv35Dnes si připomeneme jedno nenápadná výročí s hlubokými důsledky pro náš stát. Rumunský ústavní soud je naštěstí rozumnější než tamní politici, nový Jakubiskův opus vstoupil na plátna kin, prezidentský klip o lásce a další informace v dnešním televizním zápisníku, jenž je tentokrát velmi bohatý na videa.

Jedno nenápadné výročí
● Včera v osm večer běžel na ČT2 dokument režiséra Tomáše Kudrny inspirovaný stejnojmennou knihou Erika Taberyho Vládneme, nerušit. Česká televize tak nenápadně připomíná desetileté výročí od podpisu mafiánské „oposmlouvy“. Během necelé hodiny sledování tohoto dokumentu mnou projelo několik vln hurónského smíchu a mrazení v zádech. Politika je opravdu svinsto a smrdí. Celý dokument můžete zhlédnout zde, a nebo vám pod dnešním zápisníkem nabízím tento film rozdělený na sedm částí. Přeji hezké vzpomínání.

Bush byl zajímavější než radarová smlouva
● Úterní návštěva americké ministryně zahraničí Condoleezzy Riceové v Praze a dění kolem podpisu smlouvy o umístění radaru protiraketové obrany USA na českém území sledovalo na programech ČT24 a ČT2 méně diváků než loňskou návštěvu amerického prezidenta George Bushe v Česku. Informovala o tom ČTK. Ani nejsledovanější pořad s touto tematikou se zdaleka nepřiblížil hranici sta tisíc, kdežto nejsledovanější část loňské návštěvy George Bushe v Praze (přílet) sledovalo více než 400 tisíc diváků.

McCain o lásce
● V USA budou na podzim prezidentské volby a John McCain zveřejnil svůj předvolební spot na YouTube. Nejspíš se inspiroval u mého kamaráda, který tvrdí, že nejlepší je, když je to o lásce. Reklama se jmenuje Love.

50 na 50 v Rumunsku nebude
● O návrhu rumunských senátorů, aby tamní zpravodajství mělo stejný poměr „dobrých“ a „špatných“ zpráv. Dokonce jsme realizovali na našich stránkách i pokus zde a zde. Naštěstí se ukázalo, že rumunský ústavní soud  má dostatek rozumu, aby celý nesmyslný návrh smetl ze stolu.

Bathory je na světě
● Včera měla distribuční premiéru novinka „malíře filmového plátna“ Juraje Jakubiska Bathory. Trailer k tomuto snímku naleznete zde.

Ivan Passer slavil
● Jeden ze slavné „novovlné“ trojky Forman-Papoušek-Passer včera oslavil 75. narozeniny. Při této příležitosti včera v Karlových Varech pokřtil knihu o sobě, jejímž autorem je filmový historik a teoretik Jiří Voráč. Nabízím vám tříminutový výběr z jeho jediného českého celovečerního snímku Intimní osvětlení (1965).

Pod touto ukázkou následuje film Vládneme, nerušit rozdělený do sedmi dílů.


Intimní osvětlení


Vládneme nerušit 7x
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .